Громадські обговорення щодо приєднання Кудашівської ради до Божедарівської ОТГ


1844
коментарі відсутні

Громадські обговорення щодо приєднання Кудашівської ради до Божедарівської ОТГ

16 липня 2019 року відбулися збори ініціативної групи Кудашівської сільської ради Криничанського району. Як йдеться у повідомленні Дніпропетровського ЦРМС, мета зібрання – ініціювання процесу приєднання до Божедарівської об’єднаної територіальної громади. У зборах взяв участь Андрій Мужевський, радник із питань місцевих фінансів Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою”.

За словами пана Андрія, населення розуміє, що децентралізація є незворотньою. А пришвидшення процесів приєднання в липні є останнім шансом отримати з 2020 року і фінансові ресурси для приєднаної території, і інфраструктурну субвенцію. Важливо, у зібранні не взяли участь ані представники сільської ради, ані депутати.

«Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» дозволяє ініціювати процеси приєднання шляхом ініціативи мешканців. Така ініціатива вже назріла та підтримана одностайно присутніми на зборах. Проте остаточне прийняття рішення залежить від рівня відповідальності депутатського корпусу», – пояснює важливість стану речей Андрій Мужевський.

Під час зборів говорили про переваги децентралізації, можливості, які відкрила реформа та переваги приєднання саме до Божедарівської ОТГ. Населення сільської ради найбільше турбує відсутність дороги, яка з’єднує села із центром громади. Ця проблема впливає і на якість медичного обслуговування населення. Адже для отримання цих послуг люди вимушені самотужки діставатися до Кам’янського чи Криничок.

Говорили на зборах про додаткові можливості для місцевої школи. На даний час контингент учнів закладу біля 170 учнів. Однак коштів на ремонтні роботи чи поліпшення матеріально-технічної бази заклад за останні роки не отримував.

Турбує мешканців і питання оформлення земельних ділянок. Бо частина присадибних ділянок знаходиться за межами населеного пункту, що ускладнює їх оформлення. Децентралізація дасть можливість отримання земельних ресурсів у власність громади та реалізацію права на отримання землі кожному мешканцю.

 

Громадські обговорення щодо приєднання Кудашівської ради до Божедарівської ОТГ - Фото №1


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі