Громадська думка наче навігатор для влади. Або як завдяки інструментам локальної демократії змінювати на краще життя в громадах?

5027
коментарі відсутні

Громадська думка наче навігатор для влади. Або як завдяки інструментам локальної демократії змінювати на краще життя в громадах?

Співпраця влади та громадськості, партнерство заради розвитку, – нині ці висловлювання лунають все частіше. Проте використання подібних виразів не гарантує втілення у життя таких підходів. Мешканці громад із скепсисом реагують на пропозиції з боку громадських організацій долучатись до процесу управління громадою. В свою чергу, представники влади доволі часто сумніваються у можливості конструктивної співпраці із громадськістю.

«В роботі із громадами наша команда доволі часто стикається із низьким рівнем мотивації самих людей брати на себе відповідальність за життя в тому чи іншому населеному пункті. Ці інструменти, завдяки яким можна впливати на рішення влади – можуть працювати де завгодно, але не у нас, –  кажуть нам люди. А представники влади часто схильні до позиції «нам видніше, як саме необхідно розвивати громаду, активісти просто створюють зайвий клопіт в управлінні, більш нічого». І перша, і друга думки – хибні. Бо в результаті, дотримання саме таких полярних позицій призводять до втрати можливостей бурхливого розвитку життя в громадах», – вважає виконавча директорка громадської організації «Точка доступу» Анастасія Прокопенко.

Саме громадська думка може стати навігатором для влади в процесі розробки плану дій, спрямованих на досягнені позитивних зрушень вважає Анастасія. «Коли влада враховує потреби людей, то рівень вдоволення в громаді зростає. Мешканці відчувають свій зв’язок із територією на якій проживають, відчувають співпричетність до процесів, що відбуваються в громаді», – роз’яснює виконавча директорка ГО «Точка доступу» Анастасія Прокопенко. – «В той час як інструменти локальної демократії у вмілих руках громадськості стають підтримкою для влади на шляху до формування демократичного суспільства. Петиції, громадські слухання, загальні збори – для більшості громадян ці слова є незрозумілими. А коли люди не знають, що означають ці інструменти локальної демократії, чим вони відрізняються одне від одного, відповідно, і не використовують їх у повсякденному житті. У такому випадку дуже важливо проводити просвітницьку роботу в громадах, аби простою мовою роз’яснювати людям про можливості впливу на процеси в їхніх громадах. Саме тому, наша команда ініціювала реалізацію проекту «Демократія для людей». Разом із фахівцями із партисипативної демократії (участь громадян в процесі прийняття управлінських рішень, зокрема й на місцевому рівні)  проводимо інформаційні зустрічі в громадах. Географія проекту наступна Ольгинська, Хлібодарівська, Очеретинська селищні ради, ВЦА міста Волноваха, Красногорівська, Курахівська, Сіверська, Соледарська міські ради, ВЦА міста Мар’їнка та села Побєда, ВЦА міста Торецьк», – розповіла Анастасія Прокопенко.

Окрім цього аналітики ГО «Точка доступу» проведуть комплексну оцінку щодо реального стану речей у громадах з участю громадян у місцевому самоврядуванні, узагальнять результати, отримані в ході аналітичної роботи та підготують аналітичні звіти із індивідуальним рекомендаціями для громад щодо впровадження змін або узгодження процедурних моментів.   «У такий спосіб ми прагнемо сприяти комплексним змінам у цих громах в процесі співпраці громадськості та влади», –  підсумувала виконавча директорка ГО «Точка доступу» Анастасія Прокопенко.

Ця публікація була підготовлена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).
Думки, зауваження , висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).

 

 

 

 

 

 

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика