Громади набувають інвестиційну привабливість

4772
коментарі відсутні

Громади набувають інвестиційну привабливість

12 березня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону,  проходив семінар «Державні та прямі іноземні інвестиції». Модератор заходу – експерт з питань регіонального розвитку Ігор Мамонов. Обмін досвідом, надання учасникам знань з питань залучення інвестицій, презентація для учасників можливостей, що відкриваються від використання спеціалізованих інструментів та від взаємодії із профільними інституціями – такі головні цілі заходу.

«На сьогодні ОТГ ще не достатньо про себе заявили: не у всіх складено інвестиційний паспорт, не проведено інвентаризацію землі, не прописано чітку сучасну документацію містобудування, зонування території. Громади не сформували пропозиції інвесторам на тому рівні, щоб достатньо зацікавити останні вкладатися в території. Але громади в процесі, в тій чи іншій мірі, на тому чи іншому етапі кожна громада включена в процес розвитку своєї інвестиційної привабливості», – експерт з регіонального розвитку Ігор Мамонов позитивно вбачає потенціал громад і готовий пропрацьовувати етапи побудування інвестиційної привабливості для кожної громади.

За програмою заходу учасники розглянули державні інвестиції для місцевого економічного розвитку в об’єднаних територіальних громадах, стандартизацію залучення ПІІ та роль органів місцевого самоврядування у розвитку економічного потенціалу. Окремо було обговорено інфраструктуру Торгово-промислових палат, як важливого інструмента залучення інвестицій.

Громади набувають інвестиційну привабливість - Фото №1

«Ми відчуваємо допомогу ЦРМС через навчання та надання правильних векторів руху. Зараз ми отримуємо навички для організації роботи на місцях з приводу залучення інвесторів, підготовки об’єктів, привабливих для інвестицій. Зараз робимо аналіз і готуємо інвестиційний паспорт громади для наочного розуміння наявності тих земельних ділянок, об’єктів, які можна запропонувати інвесторам. Тобто спочатку треба зробити детальний аналіз, накреслити можливості цих об’єктів для інвесторів і потім виходити с препозиціями для різних інвестиційних агентств, на сайті публікувати інвестиційний паспорт і також готувати ці об’єкти. земельні ділянки, щоб вони були привабливими для потенційних інвесторів», – Олександр Лохач, начальник відділу економічного розвитку та інвестиційної діяльності Широківської ОТГ.

Звернули увагу не тільки на потреби ОТГ, а й компаній. Що іноземні інвестори шукають в Україні? На це та інші питання присутні отримали відповідь.

«На сьогоднішній день ми перебуваємо на стадії інвестиційного залучення – ми над цим  працюємо. Зараз розробляємо генеральний план, щоб виявити земельні ділянки, до яких можна буде залучити інвестиції», – Лілія Корінько, в.о. начальника відділу будівництва і благоустрою житлово-комунального господарства Петриківської ОТГ.

Родзинкою для присутніх став практичний кейс із досвіду розробки та використання інвестиційного паспорту ОТГ. Це той інтелектуальний багаж, що учасники винесли зі стін Дніпропетровського ЦРМС та втілять у власних проектах.

Громади набувають інвестиційну привабливість - Фото №2

 

Громади набувають інвестиційну привабливість - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика