Громади ініціюють міжмуніципальне співробітництво

3662
коментарі відсутні

Громади ініціюють міжмуніципальне співробітництво

На базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, прохoдить другий триденний модуль тренінгу «Інституційні, організаційні та правові засади місцевих планів дій щодо управління ТПВ».

Метою модуля є навчання ключових учасників ОТГ щодо основних аспектів та підходів, інституційних, організаційних і правових засад поводження з твердими побутовими відходами, а також підтримка ОТГ у розробленні місцевих планів дій з управління твердими побутовими відходами.

Від базису теми у вигляді нормативно-правового регулювання системи поводження з побутовими відходами перейшли до розгляду ролі перевірок. Роботи з боржниками, боротьби з неконтрольованим спалюванням відходів та звалищами, міжмуніципального співробітництва та вирівнювання тарифів.

Загалом другий модуль охоплює теорію стратегічного значення в контексті поводження з ТПВ. Тут, альтернативна побудова власності і діяльності, розгляд спільної власності на активи, побудова оптимальної інвестиційної структури для впровадження системи управління відходами, комунікаційна стратегія та моніторинг місцевих планів дій управління твердими побутовими відходами. Темою, яку чекають присутні є фінансування у вигляді грантів, техніко-економічне обґрунтування менеджменту.

Громади ініціюють міжмуніципальне співробітництво - Фото №1

Інна Саранчук, заступник сільського голови Вакулівської сільської ради Софіївського району, зазначила, що знання, які були отримані на першому модулі вже було використано під час розробки програми поводження з ТПВ і цю програму вже було затверджено на черговій сесії.

«Звичайно, дана програма не є взірцевою, – пояснює Інна, – Вже на другому модулі я почула зауваження до програми: не зазначено морфологію сміття (морфологічний склад сміття має бути визначено), не відображено схему санітарної чистки. Але, не знаючи заздалегідь програми нинішнього тренінгу ми все ж таки передбачили у своїй програмі роботу і з питань схем та морфології. Звичайно, ми не можемо одразу охопити всю площу роботи з ТПВ, тому що розпочинаємо «з нуля»».

Також Інна зазначила цінність нещодавньої навчальної поїздки до Словенії:

«Ми зрозуміли важливість та можливість міжмуніципального співробітництва, зокрема у полі ТПВ. Така кооперація є вигідною для маленьких громад на кшталт нашої – 3 тисячі населення, 18 населених пунктів. За фактом, перший полігон, куди б ми могли відвозити сміття знаходиться на 75 км від нас, другий – 120 км, третій – 60 км. Досить велика відстань, що формуватиме високу ціну за комунальні послуги. Але ж поруч є Софіївська та Девладівська ОТГ. Від співпраці всі гравці матимуть зиск: будуватимуться дороги, розвиватиметься інфраструктура за рахунок того, що на території розташований переробний центр, полігон, сміттєзвалище тощо. Якщо ми не зробимо так, що на Землі стане менше сміття, то сміття зробить так, що нас стане менше на Землі».

Інна Саранчук запевняє, що має не тільки натхнення, а й рішучий план дій.

Також варто зазначити, що у наступну навчальну поїздку до Словенії вже готуються Ляшківська, Криничанська, Саксаганська, Божедарівська та Вербківська тергромади.

Громади ініціюють міжмуніципальне співробітництво - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика