Голів облдержадміністрацій перевірять на відповідність займаній посаді

4125
коментарі відсутні

Голів облдержадміністрацій перевірять на відповідність займаній посаді

Цього року Кабінет міністрів України запровадив комплексну систему для оцінювання роботи очільників областей. Тепер, замість щорічного звітування, для голів ОДА вводиться щоквартальний моніторинг за основними показниками, що свідчать про стан справ у області. Чиновників, які систематично показуватимуть незадовільні результати, чекає звільнення з посади.

 

Експеримент строком на два роки

 

Відповідна постанова Кабміну набула чинності наприкінці січня 2020 року. Документ має назву «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення щокварталу моніторингу та оцінки ефективності діяльності голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій».

«В Програмі дій уряду ми чітко прописали, що побудуємо інтегровану систему оцінки ефективності роботи чиновників. Тому із 2020 року ми запроваджуємо системну оцінку показників роботи голів ОДА. Вона буде показувати – хто працює на результат, а хто саботує роботу та потребує заміни», – прокоментував постанову прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає прес-служба Кабміну.

Експеримент триватиме два роки, до 31 грудня 2021 року. Він має на меті одразу три цілі. По-перше, дані моніторингу дозволять проаналізувати якість роботи обласних адміністрацій при виконанні ними повноважень. По-друге, допоможуть виявити проблемні питання, що гальмують розвиток регіонів. По-третє, результати будуть покладені в основу пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів.

 

25 показників ефективності

 

Результативність голів облдержадміністрацій оцінюватимуть за 25 показниками, які охоплюють всі сфери життя регіону. Наприклад, в освіті це розширення мережі опорних шкіл, організація підвезення учнів шкільним автобусом, відсоток дітей, охоплених інклюзивним навчанням і дошкільною освітою.

В медицині – кількість укладених декларацій з сімейним лікарем, автономізація закладів охорони здоров’я вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та екстреної медичної допомоги, забезпечення них комп’ютерами, а також рівень охоплення щепленнями населення.

В інфраструктурі Кабмін аналізуватиме обсяги капітального ремонту автодоріг і рівень використання коштів дорожнього фонду. Крім того, відстежитиме, як витрачаються кошти Державного фонду регіонального розвитку. Особлива увага приділятиметься об’єктам незавершеного будівництва, строк реалізації яких перевищено на три та більше років.

Серед інших показників – динаміка проведення реформи децентралізації в регіоні, зокрема, охоплення території області спроможними територіальними громадами. Ще будуть аналізувати виконання бюджету, та закупівлі за бюджетний кошт на відкритих торгах.

Згідно з постановою, моніторинг буде проводити Секретаріат Кабінету міністрів. За підставу братимуться наявні дані державної статистики, інформація центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та інших джерел відкритих даних. У разі необхідності можуть залучатися науковці, представники міжнародних організацій та громадських об’єднань, інші зацікавлені особи.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика