ГО "Донецька обласна організація "ВО Союз осіб з інвалідністю України"

Громадська організація
Соціально-психологічна допомога
вул. Шкільна,14, м. Краматорськ, 84302

Донецька обласна організація інвалідів (далі -ДООІ) бере свій початок з тих часів, коли інвалідний рух у країні робив перші несміливі кроки. Зусиллями невеликої купки ентузіастів, а саме, інвалідів І групи Наталії Шевченко, Ольги і Юрія Курінних та ще кількох однодумців, було проведено титанічну підготовчу роботу, яка в травні 1989 р. завершилася установчою конференцією. Це була одна з перших обласних організацій інвалідів в Україні. Очолила її інвалід І групи Луїза Олександрівна Скринник, що керувала ДООІ до листопада 1996 р. В наступні роки організацію очолювали інв. 1гр. на візку Валентина Андріївна Чайка,  інв. 2гр. Сергій Васильович Д’яченко,  інв. 1гр. на візку Ольга Олексіївна Курінна.  В жовтні 2004 року головою організації була обрана Поламарчук Надія Степанівна, інвалід І групи, в 2009 році рішенням Конференції ДООІ ГО ВО СОІУ Надія Степанівна переобрана Головою на другий термін.

ДООІ брала участь у всіх, без винятку, з’їздах та заходах СОІУ, починаючи з  установчої конференції, обговореннях законопроектів, пікетуваннях Верховної Ради, Всеукраїнських акціях, фестивалях, виставках тощо. Виступала ініціатором власних цікавих проектів:

      – Десять років поспіль на Донеччині проводиться автопробіг молодих інвалідів «Дорогу подолаємо разом!», присвячений Дню молоді. Кожен рік автопробіг має певну тематичну спрямованість: «За право на освіту!»(2007р.), «За право інвалідів на санаторно-курортне лікування!»(2008р.), «За право інвалідів на технічні засоби реабілітації!»(2009р.) тощо.  

         – Щороку серед місцевих спортивних команд розгортається запекла боротьба за право взяти участь у Всеукраїнській спартакіаді. Найкращих визначають на місцевому, районному рівні, кінцевий етап – обласна триденна спартакіада «Азовські ігри». Збірна області- неодноразовий переможець та призер всеукраїнських змагань. Організація пишається паралімпійськими чемпіонами, зоряний шлях яких починався саме з участі у громадському русі області.

         –  Заходи Молодіжного комітету ДООІ вийшли  останнім часом далеко за межі області. Це – конкурс «Краса без обмежень», в якому в 2009р. взяли участь 11 красунь на візках з 7 областей України, це щорічний Міжнародний Молодіжний Форум в Юр’ївці (до 500 чол. учасників) .  Створена молодим викладачем ДІТМ МНТУ,  інв. 1гр . на візку, Олександром Чапським, соціальна  Інтернет- мережа invalend.com.ua об’єднує тисячі користувачів Інтернет – послуг, молодих інвалідів з різних куточків України і ближнього зарубіжжя. 58
коментарі відсутні
Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі