ФОПів обмежили у використанні коштів з підприємницьких рахунків

3715
коментарі відсутні

ФОПів обмежили у використанні коштів з підприємницьких рахунків

Віднині заборонено розплачуватися в супермаркеті, або сплачувати комуналку за своє житло з підприємницької картки. 3-го січня 2020 року набула чинності Постанова Нацбанку України № 162, згідно якої фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності.

Тепер за поточними рахунками фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами.

Разом з тим, ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

Тому з дня набрання чинності Постанови №162 (з 3.01.2020 р.), щоб використати підприємницькі кошти для власних потреб, слід перераховувати їх на окремий рахунок.

“За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами. Ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб”, – саме такі зміни внесено до  Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків у частині додання у пункт 14 попередньої Постанови.

Оплачувати корпоративною карткою і карткою “Ключ до рахунку” в гривні можна:

  • витрати на відрядження (готель, оренда автомобілів, замовлення квитків і т.п.),
  • накладні витрати (підписка, покупка літератури, послуги перекладача тощо),
  • господарські витрати (канцтовари, меблі, бензин і т.п.),
  • витрати, пов’язані з основною діяльністю підприємства (закупівля товару, розрахунки з постачальниками),
  • представницькі витрати (культурна програма, офіційний прийом і т.п.),
  • розрахунки в безготівковій формі в іноземній валюті за межами України в т.ч. представницькі (магазин, ресторан).

Відповідальність за цільове використання коштів на корпоративних картах та картах “Ключ до рахунку” несе клієнт. При цьому Банк не контролює цільове використання коштів з корпоративних карток і карток “Ключ до рахунку” в момент їх зняття/перерахування. Це відповідальність клієнта. Банк може це зафіксувати “постфактум” (як і інші операції).

Також, згідно з Законом “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, Банк має право запросити документи у клієнта про походження або використання коштів з корпоративних карток і карток “Ключ до рахунку”.

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика