Фільм про українсько-російську війну показали у Вільнюсі


4047
коментарі відсутні

Фільм про українсько-російську війну показали у Вільнюсі

«Вірю, чекаю, молюся» – назва документального фільму, який 9 жовтня 2019 було показано у кіноцентрі «Скалвія» у м. Вільнюсі, Литовська Республіка. Фільм презентували в рамках триденного візиту делегації Дніпропетровської області до Литви. Цей фільм знято студією «12-й кадр» з Дніпра. Режисерка – Катерина Стрельченко. Оператор-постановник – Дмитро Панков. Фільм розповідає про зниклих безвісті та полонених на сході України українських військових. Прем’єра фільму відбулася восени 2018 року в 25 містах України.

Героями фільму є жінки і чоловіки з передової, бійці, які були в полоні, родичі, що розшукують своїх близьких, а також волонтери, представники пошукових організацій, Товариства Червоного Хреста, гуманітарного проекту Збройних Сил України «Евакуація 200», судово-медичні експерти, фахівці з питань ДНК, психологи. Одна з ліній сюжету – історії бійців і цивільних, які пройшли жорстоке та нелюдське поводження на тимчасово окупованих територіях, зазнали серйозних психологічних травм.

«Дякуємо за допомогу в організації Посольство України в Литві. Пишаємось тим, що серед глядачів був перший голова Парламенту незалежної Литви Вітаутас Ланзбергіс. Посол республіки Азейбарджана в Литві Тамерлан Гараєв зазначив після перегляду, що були випадки, коли зниклі безвісті поверталися додому після кількох років розшуків, тому важливо не здаватися і продовжувати шукати. Дуже приємно було побачити друзів з Дніпра, пишаюся їх внеском у боротьбу за свободу України», – сказала авторка фільму Катерина Стрельченко.

Серед почесних гостей заходу були: Володимир Яценківський,надзвичайний та повноважний посол України у Литовській Республіці; Вітаутас Ландсбергіс, перший голова Парламенту незалежної Литви професор; Леван Гвачліані, посол Грузії у Литовській Республіці; доктор Тамерлан Ельмар оглу Гараєв, посол Азербайджанської Республіки у Литовській Республіці; Пятрас Вайтєкунас, колишній посол Литовської Республіки в Україні (а також колишній міністр закордонних справ Литовської Республіки); Єкатєріна Єрміліна, тимчасово повірена Білорусі у Литовській Республіці та Наталя Шертвітєнє, голова української громади м. Вільнюса.

 

Фільм про українсько-російську війну показали у Вільнюсі - Фото №1

 

Показ фільму завершив триденний робочий візит делегації Дніпропетровської області до Литви.

Під час триденного візиту делегація Дніпра мала спілкування з заступником Міністра оборони Литви Вітаутасом Умбрасасом, обмін досвідом в Міністерстві охорони здоров‘я Литви щодо системи медичної реабілітації, а також зустріч з президентом Литви Гітанасом Науседою.

Попередні результати візиту такі:

  1. Проект реабілітації українських ветеранів у Литві буде продовжено. Всього такий курс пройшли вже 268 бійців, з яких майже 150 з Дніпропетровщини.
  2. Узгоджено подальшу співпрацю Дніпропетровської області з Литвою в рамках проекту з розвитку системи фізичної та психологічної реабілітації.
  3. Досягнуто попередню домовленість про започаткування співпраці по лінії Музею АТО у Дніпрі з Військовими музеями Вільнюса та Брюсселя для проведення інформаційних заходів. Тим, хто втомився від «української теми» в ЄС треба час від часу нагадувати про те, що наші бійці і досі гинуть на фронті через російську агресію.
  4. Литва краще за багатьох розуміє реальність російської загрози Європі, тож прийматимемо у нашій області делегації литовських лікарів та військових, яким цікавий український досвід роботи медицини в умовах війни.

 

Фільм про українсько-російську війну показали у Вільнюсі - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі