Фіксують факти ймовірних порушень виборчого законодавства


1345
коментарі відсутні

Фіксують факти ймовірних порушень виборчого законодавства

З 31 грудня в Дніпропетровській області зареєстровано 186 повідомлень про ймовірні порушення виборчого законодавства. Такі дані опубліковані на офіційному сайт Національної поліції. З словами правоохоронців, всі звернення громадян перевірені відповідно до чинного законодавства. Станом на 25 лютого складено 37 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері виборчих прав та відкрито 4 кримінальні провадження за ознаками підкупу виборців.

«Приємно, що громадяни переймаються цим питанням, дуже активно беруть участь у виявленні таких правопорушень. Також активно долучаються представники Громадянської мережі ОПОРА. Разом ми бачимо загальну кількість цих правопорушень і вона зростає. Немає нічого страшного в зафіксованих фактах ймовірних порушень. Тому, чим активніші громадяни в їх виявленні сьогодні, тим спокійніше вибори пройдуть в березні», – розповів начальник управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Максим Очеретяний.

А довготермінові спостерігачі громадянської мережі “ОПОРА” з початку виборчого процесу зареєстрували 75 фактів ймовірного порушення виборчого законодавства, з них 19 – в лютому. Як йдеться у повідомленні на сайті громадянської мережі “ОПОРА”, найбільш типовими порушеннями є неналежне оформлення агітаційних матеріалів. Одним з цікавих фактів є швидке реагування на виявлене ймовірного порушення в смт. Царичанка

«Спостерігач ОПОРИ зафіксував білборди з меседжами на підтримку кандидата на посаду Президента Петра Порошенка і поки він реєстрував заяву до поліції, вже за 40 хвилин була переклеєна агітація на «Видатні олімпійці регіону». Такі ж факти були виявлені в Солонянському районі. На білбордах були розміщені лейби, які вказували, що власниками білбордів можуть бути структурні підрозділи Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Ці факти повинні встановити правоохоронні органи і відповідно відреагувати. Якщо дані факти підтвердяться, то це може означати, що органи влади мають певне упереджене ставлення до якихось кандидатів», –  зазначив координатор громадянської мережі “ОПОРА” в Дніпропетровській області Вадим Головченко.

Також, за словами Вадима Головченка, до спостерігачів ОПОРИ надійшло відео, яке невдовзі буде передано правоохоронцям. На відео можна побачити як під час мітингу на підтримку Юлії Тимошенко певні особи передають гроші. Правоохоронці мають встановити, чи ці події мають відношення до кандидатки. Спонукання виборців через надання послуг, робіт, лотерей на пільгових умовах заборонено законодавством України.

Фіксують факти ймовірних порушень виборчого законодавства - Фото №1

У Кривому Розі спостерігачі ОПОРИ фіксують в закладах комунальної власності агітаційні матеріали на підтримку кандидата на посаду Президента України Олександр Вілкула. Відповідні заяви передані до правоохоронців.

Також в області проводиться культурна програма кандидата на пост Президента Володимира Зеленського. Зокрема, гумористичні концерти відбулись в Кривому Розі та Дніпрі. В Кривому Розі під час концерту спостерігачі ОПОРИ зафіксували застосування «сірих технологій» до ряду кандидатів, в Дніпрі спостерігачі таких фактів не виявили.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області Олена Чернецька розповіла, як виборці зможуть взаємодіяти з нею.

«Нами був підписаний Меморандум із Уповноваженим Верховної Ради з прав людини. Зокрема була підготовлена інструкція з виборчих прав для осіб, які перебувають в місцях несвободи, слідчих ізоляторах або перебувають під вартою після винесення вироку. Ці особи є дуже незахищеними, вони перебувають в такому становищі, що на них може чинитися тиск, хтось може впливати на їх право вибору. Крім того, було підписано Меморандум з Координаційним центром безкоштовної правової допомоги стосовно реалізації проекту «Я маю голос», для того, щоб захистити виборчі права громадян», – розповіла пані Олена.

Поліція нагадує, якщо ви стали свідком правопорушення або володієте інформацією, яка могла б бути корисною для поліції, звертайтеся за єдиним номером виклику поліції – 102 або до найближчого територіального відділення.

Фіксують факти ймовірних порушень виборчого законодавства - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі