Фермери зі школи: учні Новомиколаївської школи власноруч вирощують овочі та зелень


2461
коментарі відсутні

Фермери зі школи: учні Новомиколаївської школи власноруч вирощують овочі та зелень

АгроХаб «Паросток» з’явився у школі в Новомиколаївському старостинському окрузі Черкаської ОТГ два роки тому. Нині учні вирощують не лише овочі, а цього року посадили ще й порічки та аґрус.

 

Екологічні овочі, зелень та ягоди від учнів

 

Новомиколаївську школу, де працює вчителькою, Дар’я Богданова жартівливо називає Олімпом, бо будівля розташована на вершині пагорба, звідки видно усе село. Новомиколаївка – центр однойменного старостинського округу Черкаської ОТГ.

У місцевій школі, яку з 2018 року понизили до І-ІІ ступенів, і яка нині є філією Олександрівського опорного закладу громади, навчається 63 учні. Крім цього, Дар’я – голова громадської організації «Товариство активних людей».

 

Фермери зі школи: учні Новомиколаївської школи власноруч вирощують овочі та зелень - Фото №1

За рахунок місцевого бюджету в Новомиколаїівській школі поставили нові вікна

 

«Проєкт «АгроХаб «Паросток» з’явився у нас у 2018 році за певною програмою від платформи «GoF», де команда учнів, вчителів, а також громадської організації взяли участь у навчанні. Після цього ми написали свій проєкт  «АгроХаб», мета якого є вирощування саме екологічних рослин: овочів, зелені, ягід, квітів», – розповідає Дар’я Богданова.

 

Фермери зі школи: учні Новомиколаївської школи власноруч вирощують овочі та зелень - Фото №2

Одна з теплиць на подвір’ї школи

 

За умовами освітньої програми «Сходини», яка підтримувалася Проєктом «Зміцнення громадської довіри», профінансованим Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), учасники мали провести успішну краудфандингову кампанію і тоді отримати 25 тис грн. Внески в «АгроХаб» зробили 5 доброчинців, та цієї суми виявилося достатньо.

«Один американець надав нам 48 тис грн допомоги, хоча умовою нам було зібрати 25 тис із 50 тис грн. Ще 25 тис грн надавала саме платформа «GoF». Так як ми зібрали 50 тис грн, тому в сумі у нас з’явилося 75 тис грн», – пояснює  вчителька Новомиколаївської школи Дар’я Богданова.

На зібрані кошти купили теплиці, компостер, мікроскопи, люмінесцентні лампи, насіння, ґрунт, лотки, добрива та необхідні садові інструменти.

 

Як «АгроХаб» впливає на розвиток села

 

Вирощують в АгроХабі і саджанці квітів, які потім саджають на клумбах у селі.

«Оскільки триває карантин, масові заходи ми не проводили, але вирішили зробити такий внесок у довкілля, тому разом зі старостою Оленою Вдовенко, декількома мешканцями села висадили квіти на клумбах», – розказує  Дар’я Богданова.

Цього року виростили близько 1000 саджанців петунії, сальвії, чорнобривців та інших квітів. Тим часом у теплиці ростуть зелень, помідори, огірки, капуста та інші овочі. Загалом же проєкт сезонний. Навесні, влітку та восени учні працюють у теплиці, а вже взимку вирощують овочі у лотках у приміщенні школи. Вирощені овочі та зелень діти як самі їдять, так і продають.

 

Фермери зі школи: учні Новомиколаївської школи власноруч вирощують овочі та зелень - Фото №3

Врожай овочів, вирощених у шкільній теплиці

 

«На різних благодійних ярмарках ми продаємо нашу зелень населенню. І ці кошти діти витрачають на власний розсуд: або на відпочинок, або на розвиток цього проєкту», – розповідає вчителька.

У майбутньому тут хочуть зареєструвати власне соціальне підприємництво з вирощування овочів та зелені.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі