Фахівці “Карітас Краматорськ” навчатимуть людей миробудуванню


2178
коментарі відсутні

Фахівці “Карітас Краматорськ” навчатимуть людей миробудуванню

Новий проєкт “Долаючи розломи в громадах, що постраждали від конфлікту: від зцілення до співпраці” триватиме 2 роки. Впроваджуватиметься він у п’яти містах України.

Розпочався проєкт у серпні цього року у Краматорську, Києві, Кам’янському, Івано-Франківську та Харкові за підтримки “Карітас Німеччина”. Направлений він на миробудування у громадах.

Зокрема під час проєкту представники “Карітас Краматорськ” планують надавати індивідуальні та групові психологічні консультації для дорослих; проводити тренінги для вчителів, соціальних працівників та представників ЗМІ з ненасильницького спілкування, конфліктології, самосвідомості; влаштовувати виставки, форум-театри, публічні обговорення тощо.

“Мета нашого проєкту – сприяти стабілізації та соціальній згуртованості в суспільстві, в громадах, що страждають від конфлікту, шляхом зміцнення процесів примирення і миробудування. Такого результату ми хочемо досягти наступними шляхами: по-перше, створити нові мережі спілкування та соціальні взаємозв’язки на місцевому рівні, що сприятиме розв’язанню громадами конфліктів у ненасильницький спосіб. По-друге, постраждалі від конфлікту особи чи групи починають формувати й використовувати механізми подолання психологічних конфліктів. Тобто ми популяризуємо ідею миробудування, ми її впроваджуємо, щоб люди вчилися не тільки розв’язувати конфлікти, а взагалі розуміли, що таке мир”, – розповіла спеціалістка з комунікацій та моніторингу проєкту Дар’я Макуха.

Загалом проєкт направлений на місцеве населення, внутрішньо переміщених осіб, ветерани АТО/ООС та їхніх сімей, працівників соціальної та освітньої сфери, представників ЗМІ, блогерів та інших.

“Ми можемо спільно подолати розломи в суспільстві тоді, коли ми будемо подавати реальну картину того, що відбувається, і старатися саме через таку миробудуючу інформацію, нарешті закінчити конфлікт. Найперше, всередині кожної людини, а від так і в сім’ях, і в політичному русі, і в суспільстві – тому, що це надзвичайно важливо”, – зазначив директор “Карітас Краматорськ” Василь Іванюк.

Іріна Мартинова. “Донеччина. ЗмІнИ”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі