Епідемія коронавірусу змусила збільшити видатки на медицину та соціальну сферу


3423
коментарі відсутні

Епідемія коронавірусу змусила збільшити видатки на медицину та соціальну сферу

Пандемія COVID-19 внесла корективи в різні сфери життя області. Зокрема на Донеччині представили виконання Програми економічного і соціального розвитку на 2020 рік у першому півріччі. Серед того, що змінилося у порівнянні з минулим роком – видатки на медицину. Їх збільшили майже на третину.

Попередньо за Програмою економічного і соціального розвитку Донецької області на 2020 рік, а саме в І півріччі, передбачалася реалізація 927 проєктів та заходів на суму 23,7 млрд грн.

Серед напрямків, які планували розвивати:

  • економічний розвиток 278 проєктів на 11,6 млрд грн;
  • безпечне суспільство – 160 проєктів на 0,7 млрд грн;
  • спроможність місцевого самоврядування – 50 проєктів і 1,1 млрд грн;
  • людський розвиток – 439 проєктів на 10,3 млрд грн.

Проте пандемія коронавірусу змусила переглянути плани.

«Особлива увага приділялася медичній галузі. У першу чергу підтримувалися заходи, спрямовані на подолання розповсюдження пандемії. Так, з обласного бюджету було виділено понад 68 млн грн на закупівлю засобів індивідуального захисту, засобів дезінфекції, лікарських засобів, виробів медичного призначення. Їх отримали 44 лікарні. Закуплено близько 500 одиниць обладнання на 53 млн грн. Важливим завданням стала підтримка медичних працівників. Забезпечено преміювання в розмірі 300%  заробітної плати працівників лабораторії «Донецького обласного центру з профілактики та боротьби із СНІДом», які проводять тестування. За квітень-серпень ці виплати склали 662 тис грн. У березні здійснено разові виплати медичним працівникам, що безпосередньо зайняті лікуванням лабораторно-підтверджених випадків COVID-19 на загальну суму 1,7 млн грн», – розповіла в.о. директора департаменту економіки облдержадміністрації Галина Чурікова.

Загалом видатки на охорону здоров’я за І півріччя 2020 року склали 335 млн грн. Ця сума більше на 28%, ніж за аналогічний період минулого року.

Разом із тим на Донеччині продовжили реалізацію проєктів медичної сфери. Зокрема за шість місяців було побудовано 8 амбулаторій сімейної медицини у сільській місцевості, закуплено обладнання для низки лікарень області, а саме:

  • обласної лікарні інтенсивного лікування,
  • онкологічного диспансеру,
  • перинатального центру у Маріуполі,
  • обласного територіального медичного об’єднання,
  • обласного перинатального центру у Краматорську тощо.

Загальна сума склала 84,3 млн грн з обласного бюджету.

Удвічі збільшили видатки на підтримку дітей-сиріт, багатодітних родин та інших вразливих категорій. Ця сума склала 1552 млн грн.  Під час карантину їм також надавали продуктові набори. Загалом 11,8 тисяч осіб отримали 23,6 тис наборів.

140 млн грн спрямували на підтримку територій для підвищення їхньої спроможності. Цей показник у 4 рази вищий, ніж за той самий період минулого року.

Крім цього, 140, 1 млн грн було передано 13 громадам, які під час карантину стали менше сплачувати у бюджет.

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі