Енергетики готові співпрацювати

2254
коментарі відсутні

Енергетики готові співпрацювати

#АКМЦ вже повідомляв про обговорення на тему децентралізації теплопостачання в населених пунктах Дніпропетровщини, яке провели в ДніпроОДА. Разом з представниками обладміністрації, представниками населених пунктів області були присутні і фахівці Дніпрообленерго, так як один із шляхів децентралізації – перехід на електричне опалення. За підсумками круглого столу прес-служба ДТЕК Дніпрообленерго розповсюдила інформацію про те, що енергетики готові посилювати електричні мережі тих міст, що планують перейти на електроопалення.

За інформацією енергетиків, услід за Нікополем, Марганцем і Покровом ще кілька міст Дніпропетровщини готуються до переходу на індивідуальне електроопалення, як більш ефективну альтернативу систем централізованого теплопостачання. Під час круглого столу в обладміністрації, керівництво області, мери міст, і ДТЕК Дніпрообленерго обговорили перспективи такого переходу.

Часті проблеми з централізованим опаленням змушують міста Дніпропетровської області приймати рішення про перехід на більш ефективні варіанти опалення, зокрема, на електричне. Досвід міст, що випробували всі переваги індивідуального опалення, показав перспективність і важливість таких системних змін для жителів із застосуванням комплексного підходу.

Разом з тим, використання електрокотлів та обігрівачів істотно збільшує навантаження на міські електромережі. Без серйозних підготовчих робіт щодо посилення мереж і модернізації електроустаткування такий перехід може привести до проблем в енергопостачанні міст.

Директор ДТЕК Дніпрообленерго Вадим Кухта поділився досвідом минулого року:
«На прикладі Нікополя, Марганця і Покрова, які в минулому році відмовилися від централізованого опалення, ми отримали колосальний і досить важкий досвід. Нам довелося не тільки посилювати мережі, але і в авральному режимі усувати численні аварії та докласти масу зусиль, щоб світло і тепло зберігалися в кожному домі. Цього року від централізованого опалення планує відмовитися Новомосковськ. Компанія готова заздалегідь підготувати мережі до підвищеного навантаження, виконавши модернізацію і посилення необхідних ділянок. У нас є чіткий план дій. Головне, щоб таке переоснащення мало плановий характер і було підкріплено відповідним фінансуванням, підтвердженим державним регулятором».

За підсумками круглого столу на рівні області була досягнута домовленість опрацювати дорожню карту щодо децентралізації опалення. Також було прийнято рішення розробити стратегії розвитку електроопалення в Дніпропетровській області для тих міст, де подібний перехід буде найбільш ефективний.

Перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман заявив:
«Сьогодні ми зібралися з мерами міст, представниками ДТЕК Дніпрообленерго, щоб виробити спільну точку зору і розробити подальші кроки. Головне завдання, яке ставимо перед собою, – в найкоротші терміни перейти на альтернативні види опалення. Відповідно до рішення сьогоднішнього засідання буде передано звернення до Кабінету міністрів України, в Держагентство з енергоефективності, а також НКРЕКУ. А мерам будуть поставлені завдання по розробці схем теплопостачання своїх міст».

У свою чергу, ДТЕК Дніпрообленерго заявив про свою готовність провести всі підготовчі роботи щодо посилення мереж і модернізації електроустаткування. Для початку реалізації проекту необхідно його обов’язкове затвердження в тарифах як спеціальна програма, додатково до поточної інвестиційною програмою компанії.

У зв’язку з тим, що перехід міст на електроопалення може істотно підвищити навантаження на мережі, мери міст і енергетики погодилися з важливістю своєчасного виділення коштів на підготовку електромереж до зростання навантаження в зимовий період. Учасники висловили надію, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) буде враховувати в інвестиційних програмах енергопостачальних компаній плани міст по переходу на електроопалення.

Крім того, учасники підписали звернення голові Кабінету міністрів України Володимиру Гройсману про необхідність доповнення в 2018 році державної програми «Теплі кредити» можливістю покупки електроопалювального обладнання населенням на пільгових умовах.

Керівник офісу стратегічних проектів ДТЕК Енерго Ігор Маслов підсумував:
«Сектор централізованого теплопостачання в Україні знаходиться в незадовільному стані. Завдання держави допомагати містам в реалізації проектів щодо поліпшення ситуації з опаленням, щоб воно було більш ефективним і менш витратним для населення. Енергетики готові йти назустріч містам, але для таких проектів потрібно, щоб регулятор виділяв кошти на посилення мереж. Процедура проста – міста повинні розробити проекти і спільно з енергокомпанією подати відповідну заявку в НКРЕКУ. Без цільової реконструкції, існуюча мережа електропостачання населених пунктів не зможе витримати стрімке зростання навантажень».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика