Експерти ЦРМС піднімають засвоєння інфраструктурної субвенції

2799
коментарі відсутні

Експерти ЦРМС піднімають засвоєння інфраструктурної субвенції

«Підготовка проектних заявок на отримання коштів від державних фондів (ДФРР, інфраструктурна субвенція)» – тема семінару, що стартував 26 лютого на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Модерують дводенний захід експерт ЦРМС з питань регіонального розвитку Ігор Мамонов та експертка з питань муніципальних послуг Олена Гладка.

Семінар націлений на відповідних представників ОТГ Дніпропетровщини та спрямований на надання учасникам знань, вироблення у них навичок з питань підготовки проектних заявок на отримання коштів від державних фондів, а також мотивування їх до цієї діяльності.

«Сьогодні державна регіональна політика спрямована на посилення конкурентноздатності територій, зменшення диспропорцій розвитку між територіями, – коментує тематику Ігор Мамонов. – Важливо володіти фінансовими інструментами ДФРР та інфраструктурної субвенції. Ми  будемо навчатися писати проектні заявки на ці фонди. На цей семінар-тренінг запрошені в основному ті громади, які в минулому році засвоїли інфраструктурну субвенцію на рівні нижче середнього по області. Тобто, на відносно низькому рівні. Хочемо підтягнути громади щоби збільшити в цілому рівень засвоєння, хоча він і так збільшився, порівняно з попереднім роком. Проте ще є куди зростати. Цінність заходу – навчання, вироблення навичок і отримання знань з питань фінансування з державних фондів. Не часто на семінарах розглядаються питання субвенції на соцекономрозвиток окремих територій».

На семінарі також є представники конкурсних комісій з різних областей, які розкажуть стосовно підготовки та подання проектів, що можуть бути реалізовані за рахунок ДФРР. Буде інформація від представника департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА стосовно формування переліків об’єктів та проектних заявок на отримання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

«На сьогодні маємо два незавершених об’єкта і конкретно по субвенції, яка спрямована на розвиток інфраструктури ОТГ. Метою приїзду було покращити рівень знань і умінь для завершення тих двох об’єктів, які є початими і в подальшому не допускати до того, щоб вони залишалися перехідними (не закінченими у минулому році). Звичайно, тут є багато факторів, справа і в нас, і в підрядниках. Але хотілося б покращити життя наших людей, які проживають на наших територіях і скоріше доробити ці два об’єкти (водогін в с. Березове та будинок культури в с. Орестополь), а також почати роботу з новими об’єктами. Тому приїхали за експертною підтримкою» – Євгеній Фісак, староста сіл, Великомихайлівська сільська рада.

Експерти ЦРМС піднімають засвоєння інфраструктурної субвенції - Фото №1

«Ми розпочали свою діяльність з 2017-го року і вже у 2018-му році завдяки тренінгам і семінарам від Дніпропетровського ЦРМС ми заповнили 7 заявок на інфраструктурну субвенцію і 6 проектів вже закінчили, а сьомий проект – дворічний, капітальний ремонт дитячого садка і він ще запланований на цей рік також, завдяки тому, що Центр навчив, як правильно заповнювати заявку саме на отримання інфраструктурної субвенції. Щодо планів на цей рік, крім завершення ремонту дитсадка планується створення модульної пожежної частини та території Миколаївської ОТГ. Сьогодні хотілося би почути інформацію про пріоритетні напрямки по інфраструктурній субвенції та ДФРР», – Тетяна Грищенко, заступник головного бухгалтера Миколаївської ОТГ.

Загалом варто пригадати основні цілі державної регіональної політики (згідно Державної Стратегії регіонального розвитку до 2020 року). Це, по-перше, підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів через розкриття регіонами власного потенціалу та ефективного використання конкурентних переваг регіональної економіки. Другою ціллю є територіальна соціально-економічна інтеграція і просторовий розвиток через співробітництво регіонів, забезпечення доступу населення насамперед до базових соціальних, комунальних, адміністративних, транспортних, інформаційних та інших послуг. Третя ціль – ефективне державне управління у сфері регіонального розвитку через удосконалення процесів стратегічного планування, розвиток людського капіталу тощо.

Експерти ЦРМС піднімають засвоєння інфраструктурної субвенції - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика