Джинси з “ЛНР” в Україну


4582
коментарі відсутні

13 липня Служба безпеки України на власному сайті заявила про підтвердження інформації, оприлюдненої активістами громадських організацій, щодо можливої незаконної діяльності в Україні російської торговельно-виробничої мережі «Глорія Джинс».

«За отриманою інформацією, в Україні головна фабрика «Глорія Джинс» розташована в тимчасово окупованому Луганську і продовжує працювати. Це може свідчити про можливу реалізацію в українських торговельних мережах продукції, виробленої саме на тимчасово окупованих територіях із сплатою податків до бюджету псевдореспублік», – йдеться мова у повідомленні прес-служби на офіційному сайті відомства.

Також СБ України висловила активістам вдячність за небайдужість і заявляє, що завжди відкрита до співпраці зі зміцнення національної безпеки країни.

Взагалі-то доволі дивно що активісти як виявляється роблять за СБУ їхню роботу, яку до того ж не так важно було дізнатися.

Так, ще у березні 2015 року відновила роботу Луганська трикотажна фабрика що належить компанії «Глорія Джинс», про що повідомив голова правління директорів Володимир Мельников. За його словами фабрика простоювала останні сім місяців, після відновлення роботи на ній працюють приблизно 500 чоловік з 1,7 тис., які працювали раніше. Також у церемонії відкриття підприємства разом з директором фабрики Наталією Донський взяв участь глава самопроголошеної Луганської народної республіки (ЛНР) Ігор Плотницький, про що повідомляв «телеканал» «Новоросія ТБ».

Так само відкритим текстом Мельников заявив, що Луганське ПАТ «Глорія Джинс», яка керує українським бізнесом групи, не змінювало реєстрацію, тепер компанія усі податки сплачує в Луганську, чиє податкове законодавство ідентичне українському.

Тобто виробничі потужності «Глорії Джинс» у самопроголошеній «лнр» продовжували працювати та виробляти продукцію, а оскільки Луганська трикотажна фабрика не підпадала під так звану «націоналізацію», то її продукція продовжувала виходити під брендом російської компанії, що цілком мала можливість завозити вироблену у Луганську продукцію до України.

Через два дні після повідомлення СБУ, 15 липня, під час протесту проти відкриття нового магазину російської компанії «Gloria Jeans» охорона ТРЦ «Sky Mall» в Києві побила активістів громадського руху «Відсіч».

Згодом, 17 липня, львівські активісти провели у ТРЦ «Victoria Gardens» мирну акцію протесту проти діяльності в Україні мережі російських магазинів «Gloria Jeans».

Причиною організації протесту активісти називають, зокрема, побиття учасників ГР «Відсіч» під час відкриття нового брендового магазину в Києві, повідомляє кореспондент Гал-інфо.

Цікаво, що український блогер та політолог Андрій Голобуцький на власній сторінці у Фейсбуці заявив, що з Італі Рівненському льонокомбінату поставили обладнання для пошиття та обробки джинсів. Джинси будуть шити українські дизайнери – схвалені Vogue, як модний тренд. Обладнання змонтують у найкоротші терміни, після чого запустять виробництво. Політолог пише, що все це відбувається на тлі того, що зовсім нещодавно активісти влаштували акцію протесту під магазином «Глорія Джинс» у Києві, який, як відомо, є офіційним представником московського бренду джинсового одягу «Глорія Джинс».

«Виходить, що Рівненський льонокомбінат прибув дуже вчасно. Тепер головне – щоб СБУ та інші держструктури встигли до часу запуску першої рівненської колекції заборонити в Україні «Глорія Джинс» з усіма знижками та магазинами», – додає Голобуцький.

Тож, лишається варіант, що атака «Глорії Джинс» є проявом такої собі конкурентної боротьби.

Никита Синицін