Дві об’єднані громади на Донеччині провели перші вибори


3684
коментарі відсутні

Дві об’єднані громади на Донеччині провели перші вибори

У неділю, 29 жовтня, в сільських об’єднаних територіальних громадах – Званівській і Андріївській – відбулися перші вибори, під час яких мешканці обирали голів ОТГ і депутатів місцевих рад. До проголошення перших виборів обидві громади пройшли непростий шлях об’єднання.

У Званівську ОТГ увійшли села, куди після Другої світової війни із західних районів Української РСР були переселені етнічні бойки та лемки (села Званівка, Кузьминівка, Переїзне, Верхньокам’янське, Івано-Дар’ївка, Новоселівка). Оскільки Званівська ОТГ не була передбачена перспективним планом ДонОГА, жителям довелося довго домагатися позитивного висновку від адміністрації. Своє право на створення ОТГ в обраному ними форматі званівці відстоювали на мітингах під будівлею ОДА в Краматорську, і нарешті домоглися від обласних чиновників підтвердження рішень їх сільрад про добровільне об’єднання.

За посаду голови Званівської ОТГ боролися три кандидати. За даними паралельного підрахунку голосів, жителі громади підтримали виконуючого обов’язки сільського голови Олександра Білицького. Серед партій, що брали участь у виборах – БПП, «Наш край», БЮТ, Аграрна партія, багато самовисуванців. Явка на вибори склала 68 відсотків.

На посаду Андріївського сільського голови було зареєстровано два кандидати. Один з них – нині діючий сільській голова Микола Діхтенко, який має багато симпатиків серед місцевих жителів. За 14 місць в депутатському корпусі боролися 55 кандидатів.

На даний час офіційних результатів волевиявлення в сільських об’єднаних територіальних громадах Донеччини поки немає. Однак відомо, що день виборів пройшов відносно спокійно, спостерігачі і поліція повідомили лише про деякі порушення виборчого законодавства.

Так, за інформацією ГМ «ОПОРА», в с. Переїзне Бахмутського району Званівської ОТГ ввечері в день голосування знайшли помилку в бюлетенях. Прізвище одного з кандидатів замість Непотачев була вказана як Непочатов. Помилку виявили близько 17:00, коли батьки кандидата прийшли проголосувати і не побачили прізвища свого сина в бюлетені. http://longread.oporaua.org/den_vyboriv

З цієї ж ОТГ в поліцію надходили повідомлення про підкуп виборців. «На спецлінію 102 звернулася спостерігач одного з кандидатів в депутати Званівської об’єднаної громади з інформацією про те, що, на її думку, поблизу виборчої дільниці в с. Верхньокам’янське Бахмутського району здійснюється підкуп виборців шляхом підвозу грошей», – йдеться в повідомленні.

У селі Андріївка Слов’янського району для трьох округів надрукували недостатню кількість бюлетенів для голосування за кандидатів в депутати – всюди недорахували по одному бюлетеню. «Така ж ситуація і з бюлетенями для голосування за кандидатів на посаду голови – мало би бути 681, але також не вистачає одного бюлетеня», – з’ясували спостерігачі ГМ «ОПОРА». Крім того, поліцейські зареєстрували два звернення від громадян, які повідомили про виявлені ними порушення – підкуп голосів і підвезення виборців.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі