Дві громади Донеччини отримають міжнародну підтримку для удосконалення адміністративних послуг


2685
коментарі відсутні

Дві громади Донеччини отримають міжнародну підтримку для удосконалення адміністративних послуг

Сіверська міська об’єднана територіальна громада та місто Дружківка стали партнерами Програми «U-LEAD з Європою» з питань покращення якості адміністративних послуг. Загалом в Україні допомогу у модернізації існуючих ЦНАПів та створенні нових нададуть 125-ти громадам. Про це повідомляє Донецький регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

 

Конкурсний відбір

 

Підтримуючи реформу децентралізації в Україні, Програма «U-LEAD з Європою» запропонувала громадам комплексний підхід щодо функціонування Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). Він включає облаштування приміщення, дизайнерські рішення, техніку, програмне забезпечення, меблі, кадрову підтримку. Допомога Прогами поширюється як на ОТГ, так і на громади, котрі перебувають в процесі об’єднання.

Відбір громад на 2020 рік для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАПів відбувся вже вчетверте. У цьому раунді команда напрямку з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» отримала 179 заявок, які надійшли з усіх регіонів України. З них було відібрано 150 для подальшого аналізу.

Щоб зробити остаточні висновки, експерти відвідали кожну громаду. Результатами цих візитів стали розробка та затвердження технічних завдань, а також розподіл обов’язків між Програмою та громадою. Але ж не для всіх бажаючих – цього року підтримку у модернізації та створенні ЦНАПів отримають 125 громад у 24 областях України. Серед них дві – в Донецькій області.

 

Дві громади Донеччини отримають міжнародну підтримку для удосконалення адміністративних послуг - Фото №1

Результати конкурсного відбору

Сіверська ОТГ і Дружківка матимуть належні ЦНАПи

 

На Донеччині методичну та інституційну підтримку отримають Сіверська ОТГ і місто Дружківка. В цих містах вже функціонують Центри надання адміністративних послуг, які потребують вдосконалення.

У Дружківці оновлений ЦНАП з’явився в 2017 році. Також у місті функціонують мобільні ЦНАПи для наближення надання адмінпослуг мешканцям навколишніх селищ. Мобільний ЦНАП відвідує населені пункти за гнучким графіком залежно від потреб споживачів, заощаджуючи їх час та кошти. Для цього у Дружківському ЦНАПі придбано спеціальний автомобіль-трансформер (див. на фото вище), його закупили за державні гроші минулого року. Завдяки підтримки Програми «U-LEAD з Європою» громада отримає можливість покращити якість надання адміністративних послуг у ЦНАПі.

У Сіверській міській ОТГ Центр надання адміністративних послуг формально створений, проте в ньому поки що не проведено реконструкцію. Також громаді потрібен мобільний ЦНАП.

 

Дві громади Донеччини отримають міжнародну підтримку для удосконалення адміністративних послуг - Фото №2

ЦНАП Сіверської ОТГ потребує реконструкції

 

За повідомленням Донецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», в 2018 році до другого раунду відбору для покращення якості адмінпослуг потрапили сім громад з Донецької області. Це Торецьк, Мирноград, Новогродівка, Вугледар, Часів Яр, Шахівська та Соледарська ОТГ. Протягом року вони отримували підтримку від Програми «U-LEAD з Європою». Співробітники пройшли навчання та тренінги, відвідали інші області України, де функціонують модернізовані ЦНАПи.

Для розвитку мережі ЦНАПів та удосконалення їх роботи Програма «U-LEAD з Європою» використовує системний підхід, впроваджуючи сучасні технології і стандарти європейського рівня.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі