«Дружківка – Розумне місто»: якими цифровими можливостями можна користуватися в місті


4179
1 коментар

«Дружківка – Розумне місто»: якими цифровими можливостями можна користуватися в місті

Важливі новини міста, оперативна інформація, взаємодія з владою – все це в одному мобільному додатку «Smart місто». Дружківка віднедавна долучилась до єдиного електронного сервісу, який дає можливість зробити життя у місті більш безпечним та комфортним. Окрім Дружківки, до «Smart місто» приєднались ще Слов’янськ, Торецьк та Вугледар.

 

Розумне місто – що це таке?

 

У грудні минулого року в Дружківці затвердили програму «Дружківка – Розумне місто» на 2020-2025 роки. Це стало можливим завдяки співпраці з українсько-німецької платформи «Київський діалог». Відтак в місті вдалося реалізувати декілька Smart-проєктів.

«Easy Way: безпечний та комфортний транспортний рух у Дружківці» – мобільний застосунок дозволяє мешканцям міста в режимі реального часу відслідковувати рух міського транспорту. Проєкт було реалізовано у грудні минулого року. Міська влада спільно з громадською організацією «Україна можливостей» встановили GPS-трекери на трамваї та автобуси. Всього придбали 37 штук, коштували вони 74 000 грн. Натепер у Дружківці ці трекери переналаштовують, оскільки громадський транспорт через карантин не ходив за графіком.

«SMART Druzhkivka» – ще один мобільний додаток, який працює в місті. Завдяки застосунку та табличкам з QR-кодом, мешканці Дружківки можуть отримати інформацію про заклад або установу в якій перебувають: перелік послуг, графік роботи, номер телефону та електронну пошту. Сам додаток має функцію голосового озвучування для людей із вадами зору. Всього в Дружківці встановили 500 табличок з QR-кодом для закладів охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та міської ради.

На сьогодні у Дружківці також впроваджено платформу «OpenSchool». Це єдина системи бюджетів, яка надає інформацію про бюджетні та позабюджетні витрати та надходження до шкіл та дитячих садочків. Відтак батьки можуть відстежувати фінансування навчальних закладів, бачити, куди і на що витрачаються гроші, та самі впливати на цей процес.

В рамках  реалізації програми «Дружківка – Розумне місто» у мешканців також з’явилась можливість звертатися до міської влади через електронну приймальню. Також завдяки системі електронних петицій та громадського бюджету, люди можуть впливати на життя міста. Зокрема долучатися до формування бюджету, та надавати свої пропозиції органам місцевого самоврядування щодо вирішення існуючих проблем.

Окрім цього, у Дружківці діє проєкт «Безпечне місто» місцева влада спільно з поліцією та громадськістю облаштовують будинки камерами відеоспостереження. Інформація з них надходить на монітори муніципальної варти та відділу поліції. На сьогодні в місті вже встановлено 20 таких камер.

 

Мобільний додаток «Smart місто»

 

Віднедавна у мешканців Дружківки з’явилась можливість отримувати оперативну інформацію через мобільний застосунок «Smart місто». Завантажити його можна безкоштовно з Google Play або App Store. Зокрема, завдяки цьому додатку через смартфон можна отримувати, обравши відповідний район проживання та тематику, інформацію від комунальних служб або оповіщення від місцевої влади.

«Дружківка – Розумне місто»: якими цифровими можливостями можна користуватися в місті - Фото №1

 

У додатку існує декілька розділів:

  • «Отримай» – пропонує інформацію та повідомлення від комунальних служб міста.
  • «Впливай» – дозволяє звертатися до місцевої влади, брати участь в ухваленні важливих для міста рішень.
  • «Спитай» –  надає список контактів міських служб, правоохоронних органів, комунальних, освітніх та медичних закладів. До того ж завдяки цьому розділу можна знайти їхнє місце розташування на Google-мапі.

Також додаток «Smart місто» має функцію «Поділитися». Завдяки цьому можна поділитися інформацією з родичами або друзями, відправивши на будь-який месенджер повідомлення.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Максим Кицюк
2 місяці тому

Застосунок розробила громадська організація «Центр громадських ініціатив – ЦеГрІн Донбас» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені урядами Данії, Швейцарії та Швеції. Більше про запуск Smart Місто за посиланням.