Довіряй, але перевіряй

3112
коментарі відсутні

Довіряй, але перевіряй

Сині кити, Ластівки та страшна МОМО. Це електронні злодії, що маніпулюють дітьми у мережі. Такі реалії сучасних інформаційних технологій, каже головна спеціалістка  Костянтинівського бюро правової допомоги Валерія ТІЩЕНКО.

«Був такий великий шквал з цією інтернет – Момо. Ніби-то жінка, з довгим чорнявим  волоссям, з великими очима та хриплим голосом телефонує і погрожує дітям. Що вона зробить щось з їхніми батьками. Натякала на самогубство та неправомірні дії стосовного свого тіла».

До костянтинівських правоохоронців звернення про подібні прояви кібербулінгу не надходили, втім у профілактичних цілях у навчальних закладах міста вони провели бесіди з учнями щодо до дій та можливих наслідків подібного спілкування з невідомими в інтернеті. А також пояснили, що про такі випадки слід обов’язково повідомляти дорослим. Бути пильними і вчити критично мислити своїх дітей медіа експерти закликають і батьків.

«Все, що ллється на нас в інформаційному потоці ми маємо піддавати сумніву. Ніколи не можна спиратися на одне джерело. І це, в принципі, загальні речі, що для дорослих, що  для дітей. Потрібно навчити дитину ставити запитання «де я це взяла», «хто мені це повідомив», «що за цим може стояти» тощо. Щоб вони все піддавали сумніву», – зазначає Тетяна СТРОЙ, медіакспертка ГО «Донецький прес-клуб».

 

Довіряй, але перевіряй - Фото №1

 

У Краматорській ЗОШ №1 пішли далі. Тут уроки з медіа грамотності проводяться у межах шкільної програми. Прикладом, ці десятикласники нову дисципліну вивчають третій рік. Вони вже добре знають чому все почуте та побачене слід перевіряти. Навчилися інформацію відокремлювати від емоцій та розпізнавати в ній фейки і маніпуляції.

“Медіаграмотність – це здатність кожного розрізняти факти від фейків, тобто фільтрувати інформацію, яку тобі дають. Наше інформаційне поле дуже забруднене тз «фаст-фудами». Багато неправдивої інформації, фейків. І за допомогою медіа грамотності я навчився все це розрізняти, фільтрувати”, – ділиться учень Краматорської ЗОШ №1 Олег СЛЮСАРЕНКО.

«Основи з медіаграмотності» – це повноцінний урок. Раз на тиждень учні 6-их, 8-го, 9-го та 10-го класів досліджують інший бік новин. Вони вже не вірять на слово, шукають першоджерело, відслідковують брехливі світлини та перевіряють факти на різних ресурсах, розказує учителька  з основ медіа грамотності Тетяна ІВАНОВА.

 

Довіряй, але перевіряй - Фото №2

 

«Іде повноцінний урок 45 хвилин. Називається він основи медіа грамотності. Ми на урок запрошуємо людей, які так чи інакше пов’язані з інформацією. Тобто, для мене медіа грамотність – це не тільки знайти, профільтрувати. Це взагалі, уміння працювати з інформацією. У нас були музиканти, зокрема, скрипалька з Німеччини Марина Бондас, художник Алан Майєр».

Учні створили власний медіа ресурс. Поки що це група у соцмережі «Медіаспейс». Працюють над випуском газети. Крім занять у школі, отримують додаткові навички та розвиваються через участь у тренінгах, фестивалях, громадських акціях і форумах.

«Були у Києві, а також у Святогірську на форумі. Та й в загалі їздимо по різних тренінгах, вчимося», – каже учень Краматорської ЗОШ №1 Іван ЛИТОВЧЕНКО.

Краматорська ЗОШ №1 поки єдина у місті, де учні медіа грамотність вивчають на рівні з іншими дисциплінами шкільної програми.

 

Довіряй, але перевіряй - Фото №3

 

Довіряй, але перевіряй - Фото №4

 

Довіряй, але перевіряй - Фото №5


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика