Допомога йде вже протягом року


2461
коментарі відсутні

Допомога йде вже протягом року

12 місяців тому, взимку 2017, на Дніпропетровщині був започаткований один із найбільш важливих соціальних проектів, покликаних підтримати постраждалих через військові дії на сході України. Про це нагадує прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

«Допомога йде» — це, перш за все, лікування у медзакладах Дніпра дітей та дорослих, що проживають на прифронтових територіях. У 2017 році понад 150 дітей та дорослих, які проживають на лінії розмежування та у так званій «сірій зоні» і не мають доступу до медичних послуг через ведення бойових дій, отримали безкоштовну висококваліфіковану медичну допомогу у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, яка включала в себе медичне обстеження, проведення складних хірургічних втручань, ендопротезування, променеву терапію та трансплантацію внутрішніх органів.

Один із перших учасників проекту — Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня – це одна з найкращих лікарень країни, тут можуть надавати допомогу будь-якої складності. Для лікування дітей з прифронтових територій з обласного бюджету лікарні було додатково виділено 600 000 грн.

У міській клінічній лікарні №6 Дніпра в рамках проекту «Допомога йде», почали проводити заміну тазостегнових суглобів мешканцям «сірої зони» на Донбасі. За словами головного лікаря лікарні №6 Олександра Сірого, за рік, потягом якого працює проект «Допомога йде», у цей медзаклад надійшло 49 пацієнтів різного профілю – із проктологічними, онкопроктологічними, урологічними захворюваннями.

«З грудня 2017р. почали займатися ендопротезуванням суглобів. Вже прооперовано троє людей, ще п’ятеро готуються до протезування. Це – велика справа, адже в Україні люди стоять у черзі на даний вид оперативного втручання, і воно потребує багато грошів», – зазначив О. Сірий.

На ендопротезування мешканців «сірої зони» було виділено 300 тис. грн з обласного бюджету. Завдяки цим коштам мешканці Донбасу тепер можуть отримати кваліфіковану допомогу у дніпровській лікарні №6.

«Ми ініціювали проект «Допомога йде», адже не маємо право залишити наших громадян напризволяще. Ми своїх не кидаємо: Дніпропетровщина завжди готова надати допомогу постраждалим на сході!» — зазначив голова обласної ради Гліб Пригунов.

Через рік реалізації «Допомога йде» перетворився з регіонального на загальнонаціональний проект. Ініціативу Дніпропетровщини підтримали Харківська та Запорізька області.

Окрім того, в рамках підтримки людей, які живуть на прифронтових територіях, вся Дніпропетровщина збирала допомогу жителям Авдіївки, відправляли подарунки та іграшки дітям прифронтових областей. Більше 200 концертів провів гурт «Вертеп» для військових, у воєнних частинах, госпіталях та на блок-постах. Завдяки проекту «Допомога йде» новорічні привітання і багато солодощів отримали півтори тисячі дітей з Мар’їнки, Світлодарську, селищ Миронівське, Луганське та інших населених пунктів, які знаходяться на лінії розмежування.

Допомога йде вже протягом року - Фото №1

Допомога йде вже протягом року - Фото №2

Допомога йде вже протягом року - Фото №3


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі