Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється “Руками друзів” до мешканців Донеччини та Луганщини


41737
коментарі відсутні

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється “Руками друзів” до мешканців Донеччини та Луганщини

2021 рік Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд«Руки друзів» розпочала з термінової доставки питної води до Торецька. Через обстріли водогін, що забезпечує місто водою, був знеструмлений та залишив містян без води. Тож дві вантажівки з бутильованою водою одразу після повідомлення вирушили до Торецька.

Частину вантажу отримала Торецька Центральна міська лікарня, розрахована на 300 місць, частину – інфекційне відділення, де перебувають пацієнти, інфіковані вірусом Covid-19.

 

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється

Доставка вантажу з питною воду у Торецьку міську лікарню, що залишилась без водопостачання

 

Діяльність благодійного фонду впродовж минулого року

 

За минулий 2020 рік співробітники БО «Руки друзів»» відвідали десятки населених пунктів Донеччини та Луганщини, щоб передати речі першої необхідності та засоби, потрібні для стримування пандемії Covid-19.

У вантажах залежно від призначення різний вміст – від питної води до дезінфікуючих засобів, від індивідуальних гігієнічних засобів до побутових наборів, розрахованих на сім’ю.

 

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється

Побутові засоби та речі першої необхідності для погорільців вивантажує Сергій Стеценко у Сиротинській сільській раді

 

Переважно отримувачі – це заклади, які працюють з дітьми: загально-освітні школи, дошкільні заклади, професійні училища, гімназії, центри психосоціальної адаптації та навчально-виховні комплекси. Допомогу, призначену для осіб з особливими потребами та родин з дітьми, які опинилися в скрутних умовах, передавали через громадські організації та державні установи: центри надання соціальних послуг, соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді.

Лікарні та відділення, у яких перебувають хворі на Covid-19, отримували набори для підтримки належного рівня чистоти, пральні, миючі й антисептичні засоби.

 

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється

Лілія Андрющенко передає вантаж з антисептичними засобами до Донецької обласної служби у справах дітей

 

Благодійну допомогу мешканцям областей було передано фондом «Руки друзів»», що фінансується Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ, завдяки проєкту «Поліпшення доступу до поставок та матеріалів води, санітарії, гігієни для  населення для запобігання поширення Covid-19 у Донецький та Луганській областях».

 

Допомога родинам з дітьми, постраждалим від пожеж на Луганщині

 

Перші поїздки до населених пунктів, які спіткало лихо на початку жовтня минулого року, відбулися вже за декілька днів після того, як пожежі припинилися. До пунктів допомоги у селищах Сиротине, Воронове та до Новоайдарської міської ради фондом було доправлено речі першої необхідності.

 

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється

Вивантаження речей першої необхідності в пункті допомоги постраждалим від пожеж селища Воронове

 

Декілька наборів з засобами підтримки чистоти у приміщеннях було передано до медичних закладів, які приймали постраждалих від опіків. Пральні порошки, рідке та тверде мило, засоби індивідуальної гігієни, набори для родин (шампуні, зубні щітки та пасти, миючі засоби, рушники, туалетний папір) одразу видавалися селянам координаторами пунктів.

Після моніторингу потреб «Руки друзів» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ розпочали проєкт допомоги сімей з дітьми, які постраждали від пожеж.

Загалом на Луганщині втрат зазнали повністю або частково більше 500 домогосподарств. Співробітники організації Лілія Андрющенко та Людмила Сніцаренко особисто телефонували тим родинам, які мають дітей до 18 років. Через безпосереднє спілкування було з’ясовано, що у предметах першої необхідності гостру потребу має 61 родина з близько 80. На кожну з них було складено детальний перелік потреб.

 

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється

Наталя Токаренко вибирала дитячий одяг та взуття для кожної родини за їх замовленням

 

Наприкінці листопада для закупівлі речей було оголошено тендер, правилами й умовами якого займалася Наталя Токаренко. Загалом було закуплено декілька десятків найменувань речей, серед яких одяг, взуття, теплі ковдри, вовняні пледи, постільна білизна, електричні простирадла, рушники, набори з посудом. Також потурбувалися про побутову техніку – електричні конвектори, плити, мікрохвильові печі, чайники, праски. Для старшокласників були придбані планшети, щоб вони мали змогу навчатися дистанційно під час карантинних обмежень.

Вже у грудні «Руки друзів» здійснили декілька поїздок на Луганщину, щоб передати закуплені речі до новорічних свят. Допомогу від ЮНІСЕФ отримали родини з дітьми з Сєвєродонецька, Сиротиного, Муратового, Воронового, Капітанового, Марківки та Нижньої Вільхової.

 

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється

Людмила Сніцаренко передає побутові речі родині Ірини Алексєєвої, яка через пожежу втратила чоловіка та житло, де вони мешкали з внуками-сиротами

 

Деяким родинам закуплені речі було передано через посередництво Попаснянського районного центру надання соціальних послуг та Рубіжанського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Програма допомоги буда здійснена у рамках проєкту «Надання товарів для зимівлі та предметів першої необхідності для вразливих сімей з дітьми, які постраждали від пожеж у Луганській області», що фінансувався Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.

 

Допомога від Дитячого фонду ООН доставляється

Родина Шукшиних отримала побутові речі, посуд та солодкі подарунки до новорічних свят

 

Детальніше про діяльність благодійників можна подивитись на їх сторінках у Facebook – Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ UNICEF Ukraine та Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів»».

 

Влада Гузова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі