Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування сприяє реформі децентралізації в регіоні

3322
коментарі відсутні

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування сприяє реформі децентралізації в регіоні

Трохи більше ніж півроку працює в Краматорську Донецький відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Офіційне відкриття офісу відбулося 31 травня 2017 року. За цей час силами ЦРМС були організовані 54 заходи, у яких взяли участь близько 1,4 тис. людей. Серед них – представники об’єднаних громад, органів місцевого самоврядування, районної та обласної влади, громадськість та медіа.

Про основні напрямки роботи розповів директор Донецького ЦРМС Артем Вівдич на підсумковій прес-конференції. Разом з експертами перед журналістами звітували представники обласного департаменту внутрішньої та інформаційної політики, які безпосередньо займаються впровадженням реформ місцевого самоврядування.

«Робота Центру зосереджувалася на консультативній та організаційній підтримці посадовців у об’єднаних громадах і тих, що крокують до об’єднання. Заходи проводилися за сьома напрямками, серед яких питання децентралізації, місцевих фінансів, стратегії розвитку, комунікації тощо», – повідомив Артем Вівдич.

Також, задля набуття нового досвіду Донецький ЦРМС влаштовував навчальні візити до Полтавської, Чернівецької, Тернопільської, Харківської, Запорізької та інших областей, де представники Донеччини вчилися організовувати прозорі соціальні офіси, спільно вирішувати проблеми завдяки міжмуніципальному співробітництву тощо. Двічі делегації з Донецької області відвідували Польщу, де знайомилися з досвідом безпекової складової та роботи в сфері ЖКГ.

Фахівець з питань місцевих фінансів Сергій Івахнін проводив навчання керівників сільських об’єднаних територіальних громад, які раніше не працювали на прямих бюджетних відносинах. «Ми допомагали складати робочі варіанти бюджетів ОТГ з використанням програмно-цільового методу бюджетування. Це посилює фінансову спроможність громад. До речи, з дев’яти ОТГ в Донецький області чотири мають реверсну дотацію, тобто віддають до держбюджету частину зібраних податків. Дві громади у нас з нульовою дотацією та три – з базовою, які отримують так звану дотацію вирівнювання», – повідомив експерт.

За даними Мінрегіону, Шахівська сільська об’єднана громада Донецької області посіла третє місто в рейтингу фінансової спроможності серед усіх ОТГ країни. 

Про підсумки децентралізації в регіоні розповіла Ірина Фролова, начальник відділу з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької ОДА. Вона підкреслила якість та потужність утворених у Донецькій області громад та пояснила, що саме гальмує процес реформи в регіоні.

«Достатня кількість громад готові йти на перші вибори, але їх оголошення неможливе до тих пір поки не відбудуться зміни адміністративно-територіального устрою в одних випадках, ситуація на лінії зіткнення стане більш безпечною в інших випадках, або коли містам обласного значення затвердять спрощену процедуру об’єднання», – зазначила Ірина Фролова.

За словами Артема Вівдича, у наступному 2018 році буде продовжено роботу по всім напрямкам, крім того, більш уваги приділятиметься організації цивільного захисту населення.

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування сприяє реформі децентралізації в регіоні - Фото №1

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування сприяє реформі децентралізації в регіоні - Фото №2

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування сприяє реформі децентралізації в регіоні - Фото №3

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування сприяє реформі децентралізації в регіоні - Фото №4

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування сприяє реформі децентралізації в регіоні - Фото №5


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика