Донецька область значно покращила позиції в рейтингу децентралізації


1331
коментарі відсутні

Донецька область значно покращила позиції в рейтингу децентралізації

10 місце серед усіх областей України – такі результати травневого моніторингу процесу децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. Ще в квітні у Донецької області було 17-те місце в загальнонаціональному рейтингу, але наразі Мінрегіон змінив формат підрахунку.

Тепер до уваги береться не територія, охоплена об’єднаними територіальними громадами, а кількість населення, яке проживає в ОТГ. На думку радників Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», такий підхід більше відповідає сутності реформи, яка проводиться заради покращення життя людей.

“Станом на травень 2018 року в Донецькій області утворені 15 громад, перші вибори пройшли лише в 10 з них. Юридично утвореними вважаються решта 5 громад, які від ЦВК чекають на оголошення перших виборів”, – нагадує  Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС.

У трьох громадах Волноваського району (Ольгінській, Хлібодарівській та Волноваській ОТГ) не було чергових виборів у 2015 році, до того ж питання безпеки й досі залишаються невирішеними. Новодонецька та Білозерська громади у Добропільському районі не можуть піти на вибори, бо Новодонецьке та Білозерське знаходяться у підпорядкуванні міста Добропілля та чекають від Верховної Ради на зміни адміністративно-територіального устрою.

Донецька область значно покращила позиції в рейтингу децентралізації - Фото №1

Донецька область значно покращила позиції в рейтингу децентралізації - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі