Донецька область покращила позиції в рейтингу децентралізації

3416
коментарі відсутні

Донецька область покращила позиції в рейтингу децентралізації

З 14-го на 9-те місце піднялася Донеччина за півроку – такі результати наведені у щомісячному моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. За даними червневого моніторингу, лідерство у формуванні об’єднаних громад утримує Житомирщина. Донеччина вийшла на перші позиції за поданням проектів що фінансуються за кошти інфраструктурної субвенції.

За загальним рейтингом областей щодо формування громад Донецька область в червні посіла 9 місце (в січні 2018 р.– 14 місце). Цей показник формується з декількох складових. Наприклад, за відсотком площі, охопленої Перспективним планом, Донеччина зараз на 4 місці в Україні, а ось за кількістю ОТГ та кількістю населення, яке живе в ОТГ, Донецька область посідає 13 місце.

Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», проаналізував наведені в моніторингу показники Донецької області за різними напрямками, з’ясувавши децентралізацію в регіоні в цифрах.

Станом на червень 2018 року в Донецькій області утворені та функціонують 10 ОТГ. Загалом у Донецький області протягом 2015-2018 років були створені 17 ОТГ, правда, 7 з них поки чекають рішення Центрвиборчкому про призначення перших виборів.

У 11 районах Донецької області  ( на підконтрольній українській владі території) досі не утворено жодної  ОТГ. Повністю покриті громадами лише 2 райони – Лиманський, який повністю увійшов у Лиманську ОТГ, та Олександрівський ( вибори в Олександрівську ОТГ вже були в квітні 2018 року, а Новодонецька громада поки чекає змін адмінтерустрою, щоб йти на віибори).

Тільки 16,7% мешканців регіону проживають в ОТГ. 73,5% людей залишаються жити в містах обласного значення без об’єднання і 9,8% мешканців поки не об’єдналися, але вони не живуть в містах обласного значення.

51 староста працює в об’єднаних громадах, з них лише 14 пройшли через вибори, решта поки що виконує обов’язки.

Жодна громада Донецької області поки не ухвалила договори про міжмуніципальне співробітництво. Пасуть задніх разом з Донеччиною також Луганська, Миколаївська області та місто Київ.

Субвенція з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій  для Донецької області складає в цьому році 192,4 млн. грн. Планується оновити, відремонтувати чи збудувати за ці кошти 229 об’єктів. За минулий рік Донеччина зуміла використати трохи менше 60% виділених коштів.

На розбудову дорожньої інфраструктури Донецькій області дають 557,5 млн. грн. з них 200 млн. грн. вже перераховані з державного місцевим бюджетам. 9 об’єднаних громад отримали субвенцію на розвиток інфраструктури ОТГ. Загальна сума складає 33 млн. грн. Лише Донецька область разом з Закарпатською надали проекти на всю суму інфраструктурної субвенції.

Понад 777 млн. грн. складає для Донецької області державна підтримка через ДФРР, це найбільша сума серед усіх областей України.

У Донецькій області відкриті 11 опорних учбових заклади, три з них – в об’єднаних територіальних громадах. З 10 громад Донецької області вже 7 ОТГ прийняли в комунальну власність 60 шкіл, три громади передали освітню субвенцію до районного бюджету.

Функції архітектурно-будівельного контролю передані на місця 10 населеним пунктам Донецької області, серед них 9 міст та 1 громада.

27 Центрів адмінпослуг функціонують на території Донецької області. У 6 громадах Пенсійний фонд утворив віддалені робочі місця для надання послуг. Загалом по всіх 10 громадах соціальні послуги надають 35 фахівців та 16 старост.

Трохи більше 1 млн. осіб у регіоні за віком є молоддю, в об’єднаних громадах мешкає лише 31,8 тис. з них. Із 41 молодіжного центру комунальної власності на території області лише 4 працюють в ОТГ, з 38 молодіжних центрів приватної власності на території громад не функціонує жодного.

Донецька область покращила позиції в рейтингу децентралізації - Фото №1

Донецька область покращила позиції в рейтингу децентралізації - Фото №2

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика