Донеччина в лідерах за виконанням державної програми «Велике будівництво»

4163
коментарі відсутні

Донеччина в лідерах за виконанням державної програми «Велике будівництво»

Всі об’єкти, що були заплановані в рамках державної програми «Велике будівництво», завершені в строк. За темпами та за якістю виконання робіт Донецька область є лідером серед інших регіонів. Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко на традиційному щомісячному брифінгу.

Цього року пріоритетами держпрограми були визначені школи, дитсадки, спортивні споруди та дороги. На Донеччині в рамках проєкту «Велике будівництво» було реконструйовано або побудовано «з нуля» п’ять шкіл, п’ять дитячих садочків, п’ять спортивних комплексів, капітально відремонтовано понад 300 кілометрів доріг і 10 мостів.

 

Оновлення закладів освіти

 

Державною програмою «Велике будівництво» цьогоріч були охоплені навчальні заклади, що розташовані у різних куточках Донецької області. Повної модернізації зазнали школи у Селидовому, Сіверську, Красногорівці, Желанному та Нікольському.

 

Донеччина в лідерах за виконанням державної програми «Велике будівництво» - Фото №1

Капітально відремонтований Желаннівський навчально-виховний комплекс Очеретинської селищної громади

 

Окрім технічного оновлення самих будівель, шкільні заклади отримали нові меблі, сучасне обладнання, комп’ютерну техніку. Все це дозволить вивести навчальний процес на новий рівень, зробити його цікавим, щоб учні із задоволенням ходили на уроки та здобували знання.

Серед модернізованих дошкільних навчальних закладів – дитячі садочки у Краматорську та Маріуполі, а також три дитсадка у Бахмуті. У всіх п’яти будівлях проведено капітальні ремонти та оновлено внутрішнє наповнення.

 

Донеччина в лідерах за виконанням державної програми «Велике будівництво» - Фото №2

Дитсадок «Зернятко» у Краматорську побудований шляхом реконструкції нежитлової будівлі

 

«Завдяки державній програмі «Велике будівництво» 700 дошкільнят і 3500 учнів тепер відвідують оновлені, красиві та сучасні заклади освіти. Виховання та навчання дітей відбувається у зручних і безпечних умовах», – наголосив Павло Кириленко.

 

Спортивних комплексів побільшало

 

Створення сучасної і доступної спортивної інфраструктури – ще один важливий напрямок проєкту «Велике будівництво». В рамках нього в Донецькій області вчасно завершено зведення трьох нових спортивних об’єктів. У Краматорську з’явилося крите футбольне поле та багатопрофільний спорткомплекс, у Волновасі – новий стадіон.

Ще два об’єкти зазнали капітальної реконструкції – стадіони у Селидовому та у Слов’янську. Але за обсягами робіт ці реконструкції можна порівняти з будівництвом нових об’єктів.

 

Донеччина в лідерах за виконанням державної програми «Велике будівництво» - Фото №3

Після капітальної реконструкції отримав нове життя стадіон ім. Скиданова у Слов’янську, що був побудований майже 70 років тому 

 

Загальна потужність нових і реконструйованих спортивних об’єктів – майже п’ять тисяч місць. Всі вони збудовані за сучасними технологіями, тож на них можуть проводитись змагання обласного та всеукраїнського рівню. Майже всі споруди, окрім основного поля, мають майданчики для занять різними видами спорту.

В Донецькій області будується ще декілька спортивних об’єктів, котрі, хоч і не входять до програми «Велике будівництво», є дуже важливими для регіону. Так, завершено зведення льодової арени у Краматорську. Це один з «довгобудів», роботи на якому розпочалися ще у 2017 році.

Наприкінці жовтня об’єкт було урочисто відкрито за участі Президента України Володимира Зеленського. Щоправда, поки що арену не введено в експлуатацію, а льодове покриття розморожено. Навіть були плани розмістити у спорткомплексі резервний шпиталь для лікування хворих на коронавірус, але від цієї ідеї відмовились. Тож після оформлення документів у Державній архітектурно-будівельній інспекції арену передадуть на баланс Краматорської міськради і спортивний об’єкт працюватиме за призначенням.

У Бахмуті продовжується реконструкція Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю імені Сергія Бубки. В рамках цього проєкту будується новий навчальний корпус на 400 студентів та реконструюється будівля гуртожитку. У планах на наступний рік – будівництво критого 50-метрового басейну, який буде першим і поки що єдиним в Донецькій області, що отримає статус олімпійського.

В Лимані будується велосипедний спорткомплекс з унікальною для України трасою, на якій проводитимуть загальноукраїнські змагання.

 

Розбудова медичної інфраструктури

 

В рамках державної програми «Велике будівництво» на Донеччині відновлюються та модернізуються приймальні відділення в 11-ти лікарнях, які визначені опорними медзакладами.

На даний час повністю завершено реконструкцію чотирьох відділень – у маріупольських лікарнях № 2 і № 3, у краматорській лікарні № 3, у волноваській центральній районній лікарні. Решту приймальних відділень планують завершити до кінця цього року. Окрім реконструкції і перебудови приміщень, всі відділення оснащують новими меблями та медичною технікою.

У Слов’янську розпочав роботу обласний діагностичний центр, оснащений сучасними апаратами ультразвукової діагностики, магнітно-резонансної і комп’ютерної томографії. Тут також працюють відділення діагностичної ендоскопії та інтервенційної хірургії, в яких використовують найсучасніше медичне обладнання.

Продовжується будівництво нових амбулаторій у сільській місцевості. У листопаді почали приймати пацієнтів амбулаторії у селах Богоявленка та Єлизаветівка Мар’їнського району. Вони збудовані «з нуля» та укомплектовані всім необхідним.

 

Відновлення доріг та мостів

 

За програмою «Велике будівництво» в Донецькій області у 2020 році було капітально відремонтовано понад 300 кілометрів доріг і 10 мостів.

«Роботи велися з випередженням графіка, але з дотриманням усіх будівельних вимог і з використанням сучасних технологій і матеріалів. Мости мають прослужити без ремонтів не менше 30 років, а дороги – не менше 11 років», – запевнив Павло Кириленко.

Також відремонтовані дороги місцевого значення, що ведуть до опорних шкіл. Наразі завершено роботу на всіх шести запланованих на цей рік об’єктах, загальна протяжність яких маже 40 кілометрів.

 

Далі буде

 

«Наступного року програму «Велике будівництво» буде продовжено. Вже сформовано перелік об’єктів, серед яких є школи, дитсадки, центри надання адміністративних послуг. Також плануємо розбудовувати туристичну та музейну сферу, втілювати важливі інфраструктурні проєкти, зокрема, з очищення стічних вод. Всього заплановано до реалізації перелік із 20 об’єктів», – повідомив голова ДонОДА.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика