Донеччина та Луганщина шукають нестандартні напрямки економічного розвитку


685
коментарі відсутні

Донеччина та Луганщина шукають нестандартні напрямки економічного розвитку

На Сході України запущено новий проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення», метою якого є пошук пріоритетних галузей економіки, що мають розвитковий та конкурентний потенціал. Про деталі смарт-спеціалізації Донеччини та Луганщини йшлося на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

Проєкт впроваджує ГО «Український інститут міжнародної політики» в рамках Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Протягом року в Донецькій і Луганській областях працюватимуть команди, які будуть визначати пріоритети смарт-спеціалізації, оцінювати інноваційну та інвестиційну привабливість певних галузей економіки.

«Ми окреслюємо найбільш життєдіяльні та перспективні для росту галузі та починаємо шукати їхні можливі унікальні конкурентні сторони. Тобто знаходимо переваги, що будуть відрізняти регіон від інших областей України чи інших країн», – зазначив Ростислав Томенчук, голова правління Українського інституту міжнародної політики.

За його словами, така методика передбачає відхід від звичайного планування, натомість – максимальне залучення представників бізнесу, влади та науки для пошуку оптимальних рішень. Подібну методологію запроваджено в Євросоюзі, що дозволить залучати у підтримку визначених галузей не тільки фінанси державних фондів, а й міжнародних донорів.

Наразі пріоритетними визначено такі галузі:

  • В Донецькій області – сучасне промислове виробництво з акцентом на машинобудування, виробництво виробів з кераміки та глини, креативні індустрії.
  • В Луганській області – сільське господарство та біохімія.

Донеччина та Луганщина шукають нестандартні напрямки економічного розвитку - Фото №1

 

«Дані напрямки відповідають Стратегії розвитку Донецької області – 2027. Причому підхід смарт-спеціалізації розглядається як такий, що забезпечить позитивні зрушення економіки. Важливо, щоб разом з традиційними для регіону галузями розвивалися нові, які мають потенціал», – повідомила Дар’я Снопенко, представниця команди Стратегії Смарт-Спеціалізації Донецької облдержадміністрації.

Вже розроблено календарний план виконання проєкту. Наприкінці жовтня відбудеться затвердження Дорожніх карт у Донецькій та Луганській областях за визначеними галузями. А вже у червні-липні планується завершити роботу з узгодження пріоритетів смарт-спеціалізації.

«Смарт-спеціалізація дозволить сконцентрувати ресурси саме на перспективних галузях, які можуть принести високу додану вартість виробленої продукції. Таким чином, наш проєкт сприяє зміцненню економічного потенціалу Донецької і Луганської областей», – наголосила Галина Васильченко, експерт стратегічного планування Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі