Донеччина «пасе задніх» у прагненні до економічної співпраці з Євросоюзом

3254
коментарі відсутні

Донеччина «пасе задніх» у прагненні до економічної співпраці з Євросоюзом

В 2016 році Донецька область посіла останнє місто в рейтингу регіонів за показником євроінтеграційного економічного розвитку. Індекс євроінтеграційного економічного поступу (ІЕЕП) в Україні за період 2014-2016 років є результатом досліджень, за допомогою яких оцінювались економічні реформи в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС. Презентація індексу відбулася в Антикризовому медіа-центрі.

Відповідний індекс залежить від двох груп показників. Перший – це індикатори глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС. Другий – індикатори рівня інституційної допомоги, яку обласні державні адміністрації забезпечують для підтримання євроінтеграційного поступу. Про це розповів аналітик громадської організації «Точка Доступу» Ілля Перекрестов.

«Незважаючи на наявність негативних і неоднозначних явищ та процесів, загалом динаміка євроінтеграційного економічного поступу регіонів України може вважатися позитивною. За показниками, які відображають здатність долучитися до торговельних відносин з ЄС, області зміцнюють свої позиції. Зокрема, збільшуються обсяги експорту з більшості областей до ЄС», – наголосив Перекрестов. Найбільш високі сходинки в рейтингу демонструють західні області України.

Про те, протягом трьох років, що увійшли у дослідження, Донецька область демонструвала регресивну тенденцію в значеннях індексу. Відповідно, в 2014 році наша область займала 21 місце, в 2015 – 20-е, в 2016 – останнє, 24 місце. Найбільш проблематичною виявилась сфера внутрішньогалузевих торговельних відносин, де спостерігалось поступове зниження динаміки імпорту та експорту.  При цьому високе значення частки експорту з регіону до ЄС, а також Коефіцієнт зовнішньоторговельного обороту свідчить про наявність невикористаних можливостей у розвитку внутрішньогалузевої кооперації.

«Негативна динаміка ІЕЕП Донецької області в 2016 була обумовлена ​​одночасно ослабленням торгово-економічних зв’язків області з Європейським Союзом і зменшенням значень показників, що відображають інституціональну підтримку європейської економічної інтеграції», – акцентував Роман Кисленко, аналітик ГО «Точка Доступу», який проводив збір та обробку даних по Донецькій області.

За словами аналітика, наш регіон продемонстрував найгірші результати за такими показниками: питома вага експорту послуг до країн ЄС у загальному обсязі експорту послуг з регіону – зі значенням 3,41%; середньорічний темп зростання імпорту в регіон з країн ЄС (за останні три роки) – зі значенням 56,37%; індекс внутрішньогалузевої торгівлі з ЄС – зі значенням 0,09 і частка накопичених прямих інвестицій нерезидентів з ЄС в області в загальному обсязі накопичених інвестицій – зі значенням 9,24%.

«Така ситуація є невтішною, проте в разі посилення інституційної підтримки з боку обласної Донецької військово-цивільної адміністрації євроінтеграційних процесів в економічній сфері є потенціал зайняти значно вище позиції в цьому рейтингу, як це роблять інші області України», – підсумував Роман Кисленко.

Донеччина «пасе задніх» у прагненні до економічної співпраці з Євросоюзом - Фото №1

Донеччина «пасе задніх» у прагненні до економічної співпраці з Євросоюзом - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика