Донбасу пропонують автономію, але не Україна


31249
коментарі відсутні

Донбасу пропонують автономію, але не Україна

Ввечері 9 квітня в ефірі телеканалу «112» вітчизняний політик Віктор Медведчук, кум президента Росії Володимира Путіна, заявляє, що підтримувані Росією бойовики з угруповань «ДНР» і «ЛНР», і сама Росія згодні на його «план зі встановлення миру на Донбасі», який передбачає створення «автономного регіону Донбас».

Цей план, з яким Медведчук виступив у кінці січня, передбачає вільну економічну зону в окремих районах Донецької і Луганської областей, їхню автономію в складі України та міжнародну допомогу у відновленні зруйнованої інфраструктури Донбасу. Медведчук заявляє, що цю допомогу можуть надати ЄС і Росія.

Медведчук заявив, що «Донецьк, Луганськ і Москва» висловили принципову згоду з поданим ним раніше планом завершення війни на Донбасі.

Представники російської влади та «ЛДНР» поки що не коментували заяву Медведчука.

На виборах президента України голова політичної ради партії «Опозиційна платформа – За життя» Медведчук підтримував Юрія Бойка, який зайняв четверте місце. Медведчук і Бойко перед виборами їздили в Москву, де зустрілися з головою уряду Росії Дмитром Медведєвим.

Водночас перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що Донецьк і Луганськ, як і будь-який інший регіон, не можуть і не будуть блокувати наш шлях до Євросоюзу і НАТО. Мінські угоди, до речі, визначають особливості місцевого самоврядування двох окупованих регіонів (для їх плавного повернення в юридичне поле України), але там немає жодного слова про автономію.

На її думку, парламент ніколи не підтримає автономію цих територій, якщо на президентських і парламентських виборах не відбудеться реванш.

«До речі, для вступу в НАТО не потрібен референдум, на відміну від вступу до Євросоюзу. Для мене заяви про референдум по НАТО і автономії Макіївки-Горлівки – з однієї методички», – резюмувала Ірина Геращенко.

Микита Синицін


Залиште коментар

  Підписатись  
Повідомте про