Домашнє насильство? Допомога поруч!


3215
коментарі відсутні

Домашнє насильство? Допомога поруч!

Пандемія COVID-19 поглибила низку соціально-економічних викликів у нашому суспільстві. Запроваджені урядом, для уповільнення поширення захворювання, обмеження сприяли соціальній ізоляції людей та посилили іншу серйозну проблему – домашнє насильство

Рівень домашнього насильства, за повідомленнями експертів,  зростає саме під час надзвичайних ситуацій, природних катастроф або спалахів хвороб.

За останні десять місяців, на Донеччині, вторинну правову допомогу, пов’язану з домашнім насильством, надано у  93 випадках, а це в 6 разів більше у порівнянні з минулим роком. З них у 60 випадках така допомога надавалась фахівцями системи БПД.

Звісно, ці цифри не відображають повної картини, адже через страх помсти, далеко не завжди постраждалі наважуються звернутись по допомогу. Однак тим, хто звернувся, наші юристи намагаються надати правову допомогу комплексно, оскільки, як правило, у постраждалих від домашнього насильства існує ряд супутніх проблем (розлучення, аліменти, позбавлення батьківських прав тощо).

Тому, кожний третій клієнт звертається за правовою допомогою повторно. Це також говорить і про довіру до юристів системи БПД.

Стурбованість проблемою домашнього насильства спонукає до обговорення проблемних питань, пов’язаних з її наданням та пошуку нових підходів для їх вирішення.

Регулярні інформаційні компанії на тему домашнього насильства спрямовані на розповсюдження інформації про ознаки цього явища, його наслідки, а також можливості правового захисту від кривдника та юридичні аспекти вирішення конфлікту.

Якщо ви стали свідками насильства, не залишайтесь байдужими – повідомте поліцію та інші відповідальні служби! Кожен з нас може розпізнати проблему та допомогти тим, хто цього вкрай потребує.

Не зволікайте, звертайтесь за безоплатною правовою допомогою, тільки разом ми зможемо перемогти таку суспільну недугу, як домашнє насильство!

 

Довідково:

Особам, які постраждали від домашнього насильства гарантується:

  • правовий захист та правові послуги, за рахунок держави (Контакти центрів: bit.ly/3kYBXPu)
  • також є можливість отримати онлайн консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат системи безоплатної правової допомоги «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot;
  • психологічна підтримка та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Контакти центрів: bit.ly/3q0898U);
  • тимчасовий притулок у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства. (Контакти центрів: bit.ly/3pXlbUB).

Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі