Домашнє насильство: що варто про нього знати і як протидіяти

4260
коментарі відсутні

Домашнє насильство: що варто про нього знати і як протидіяти

В Україні триває акція «16 днів проти насильства», яка почалася 25 листопада – Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і завершиться до 10 грудня – Днем прав людини. Крім цього, діє інформаційна кампанія «Розірви коло», яка допомагає розпізнавати насильство і правильно реагувати на нього.

За даними ПРООН, понад 1,8 мільйона жінок в Україні страждають від фізичного домашнього насильства. Такі дані озвучила заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Олена Сімоненко, передає Укрінформ. За її словами, лише 10% з них звертаються за допомогою. У поліції Донеччини звітують, що з початку року задокументували майже 4800 випадків домашнього насильства.

Серед видів насильства розрізняють:

  • фізичне (побиття, погрози щодо життя та здоров’я, примушування вживати алкоголь чи наркотики тощо);
  • психологічне (приниження, маніпулювання, шантаж, переслідування, дискримінація за віросповіданням, національною, расовою приналежністю та інше);
  • економічне (обмеження у доступі до власних коштів, заборона навчатися та працювати, примушування до жебрацтва тощо);
  • сексуальне (зґвалтування, примус до вагітності або аборту, примушування зніматися у порно-відео та займатися проституцією та інше).

Покарання за будь-який з перелічених видів насильства регулюється Законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Для кривдників передбачено:

  • терміновий заборонний припис,
  • обмежувальний припис,
  • взяття на профілактичний облік та проведення профілактичної роботи;
  • направлення на проходження програми для кривдників.

Зокрема, терміновий заборонний припис видається поліцію, за ним передбачено:

Домашнє насильство: що варто про нього знати і як протидіяти - Фото №1Такий припис виноситься на 10 днів. На Донеччині понад 170 осіб отримали заборонні приписи від поліції.

Обмежувальний припис виноситься судом за заявою постраждалого. За ним передбачено:Домашнє насильство: що варто про нього знати і як протидіяти - Фото №2Обмежувальний припис може видаватися на строк від 1 до 6 місяців.

Крім цього, кривдник, який завдав шкоди життю та здоров’ю іншій людині, може нести кримінальну відповідальність. Таких випадків на Донеччині понад 50.

Якщо ви потерпаєте від домашнього насильства, або від цього страждають ваші знайомі чи рідні – слід звернутися до поліції за номером 102 або за телефоном національної «гарячої лінії»: 0 800 500 335 або 116 123, дзвінки на неї безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій Україні. Також допомогти постраждалим можуть мобільні бригади соціально-психологічної підтримки.

 

Домашнє насильство: що варто про нього знати і як протидіяти - Фото №3

Телефони мобільних бригад соціально-психологічної підтримки

 

Нині в Україні діє інформаційна кампанія «Розірви коло». На її офіційному сайті, ви можете знайти необхідні контакти, отримати додаткову інформацію, перевірити ваші стосунки за допомогою спеціального тесту та прочитати історії інших жінок, які постраждали від домашнього насильства.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»

Домашнє насильство: що варто про нього знати і як протидіяти - Фото №4

Пункти цілодобової конфіденційної медичної допомоги

Домашнє насильство: що варто про нього знати і як протидіяти - Фото №5

Пункти тимчасового перебування


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика