До уваги виборців: максимальне покарання за порушення законодавства – до 10 років позбавлення волі

4814
коментарі відсутні

До уваги виборців: максимальне покарання за порушення законодавства – до 10 років позбавлення волі

Найближчої неділі відбудеться першій тур президентських виборів. Як максимально забезпечити себе від порушень та уникнути адміністративного та кримінального покарання? Що категорично забороняється робити на дільниці?

– Не можна робити фото бюлетеня і самому фотографуватися з бюлетенем – як з порожнім, так і особливо з заповненим. Це тягне за собою кримінальну відповідальність і карається законом.
Процес фотографування або зйомка на відео бюлетеня, на якому вже є відмітка за будь-якого кандидата, будуть вважатися “фотозвітом”. Це карається штрафом: громадянин повинен буде заплатити від 1700 до 5100 гривень, або пройти виправні роботи на строк до двох років або ж йому можуть обмежити свободу на термін до трьох років.

– Виборцям категорично забороняється проводити в кабінку для голосування будь-яких сторонніх осіб, навіть близьких родичів. За це теж можуть покарати суворо, якщо вас помітять за таким порушенням.
За це треба буде сплатити штраф у розмірі від 1700 до 5100 гривень. Також людину можуть покарати виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.

– Категорично забороняється виносити бюлетень за межі виборчої дільниці. За це порушення передбачено такі ж покарання, як і за описані вище.

– Заборонено перешкоджати здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії чи діяльності офіційного спостерігача. Таке порушення карається обмеженням свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.

Крім цього, громадянин може отримати штраф у розмірі від 1700 до 5100 гривень або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років за такі правопорушення під час виборів президента:

– Якщо він працює у виборчій комісії та при цьому видав громадянину бюлетень, коли той не пред’явив йому документ, який підтверджує громадянство України.
– За будь-які спроби голосувати без встановлених для цього законом підстав.
– За вкидання бюлетенів у великій кількості в виборчу урну під час голосування. Людина має право кинути в неї тільки один бюлетень.
– Таке ж покарання загрожує тим особам, які спробують отримати виборчий бюлетень від будь-якого іншого особи, крім члена виборчої комісії.
– Також – за масове підвезення виборців до місця, де ті повинні голосувати і за передачу коштів або подарунків в якості винагороди за голосування.
– Таке ж покарання відповідно до законів України загрожує, якщо буде зафіксовано спробу передачі бюлетеня сторонній особі.
– За будь-які пошкодження виборчих урн передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.

Правоохоронці закликають виборців не тільки приходити голосувати 31 березня, а й самим стежити за порядком на ділянці. Якщо ви стали свідком будь-якої позаштатної ситуації на виборчій дільниці, потрібно відразу ж звернутися і повідомити про це главі виборчої комісії, офіційних спостерігачів на виборах і поліцію. У разі виявлення порушень, пов’язаних з виборчим процесом, звертайтеся до поліції за номером 102. Це буде сприяти тому, щоб вибори пройшли максимально прозоро, чесно і без інцидентів.

Довідково

Статті Кримінального кодексу України, що стосуються виборчого права:

Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача. Карається обмеженням свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.
Стаття 158. Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців. Тягне за собою позбавлення волі на строк від 2 до 10 років.
Стаття 158-1. Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз. Санкція статті передбачає від накладання штрафу до позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.
Стаття 158-2. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму. Покарання – від обмеження свободи на строк до 5 років до позбавлення волі на той самий строк.
Стаття 159. Порушення таємниці голосування. Санкція статті – від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.
Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму. Передбачає від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Стаття 160. Підкуп виборця, учасника референдуму. Максимальне покарання – позбавлення волі на строк до 7 років. Важливо: кримінальній відповідальності підлягають не тільки для особи, які здійснюють підкуп виборців, але громадяни, які віддають свої голоси за гроші.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика