Децентралізація триває


3933
коментарі відсутні

Децентралізація триває

На Дніпропетровщині ще одна сільська рада має намір приєднатися до міста обласного значення.  9 жовтня 2019 року відбулися громадські слухання у Биківській сільській раді Криничанського району. Темою обговорення стала ініціатива сільського голови щодо приєднання сільської ради до м. Вільногірськ.

«Сьогодні на території області впроваджуються моделі  приєднання до міст обласного значення. Такий формат дозволяє отримувати якісні послуги на рівні  утворених виконавчих органів міської ради, користуватися послугами закладів медицини вторинного рівня, мати доступ до закладів освіти», – аргументує радник із питань місцевих фінансів Програми «U-LEAD з Європою» Андрій Мужевський.

Бюджет Биківської сільської ради на даний час навіть враховуючи податок на доходи фізичних осіб становить 2,2 млн грн. Але приєднання до міста значно скоротить обсяг реверсної дотації міста, а вивільнені кошти  направити на розвиток сільських територій. Це абсолютно взаємовигідно.

Мешканців сільської ради дуже турбує питання можливої оптимізації Биківської загальноосвітньої школи – під час слухань це питання порушували батьки та вчителі закладу. У школі навчається 61 учень, а видатки  на заклад становлять майже 3 млн грн. Майже 10 учнів місцевої ради відвідують заклади Вільногірська. Підвезення дітей здійснюється батьками. Формат утворення громади разом із містом дозволить фінансувати і харчування дітей і забезпечувати послуги позашкільної освіти без передачі субвенцій. Це поліпшить процеси доступності якісних  освітніх послуг.

У слуханнях також взяли участь Вільногірський міський голова Володимир Василенко, Божедарівський селищний голова Володимир Дерко.

Після жвавих дискусій, питань та відповідей більшість присутніх висловилося за приєднання до міста. Найближчим часом відбудеться сесія сільської ради під час якої депутати ухвалять рішення із приводу приєднання до м. Вільногірськ.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі