Децентралізація до 2020 року: основні завдання

4167
коментарі відсутні

Децентралізація до 2020 року: основні завдання

5 грудня у Києві відбувся ІІІ Форум об’єднаних громад. Форум зібрав представників органів місцевого самоврядування з усієї України, участь у форумі узяла і дніпропетровська делегація. Як повідомляється на сторінці ЦРМС в мережі Facebook, найголовніші тези форуму чітко окреслили, чого чекати від наступного етапу децентралізації в Україні. Отже  до 2020 року на нас чекають: формування перспективних планів, приєднання до міст обласного значення, розвиток територій та зростання місцевих бюджетів. Для цього необхідно продовжити максимальне стимулювання подальшого об’єднання та приєднання  територіальних громад, зокрема до міст обласного значення.  У 2019 році мають бути сформовані всі перспективні плани областей з повним покриттям ОТГ всієї території України. Серед найперших завдань – проведення виборів в об’єднаних громадах.

Як було особливо закцентовано на Форумі, реформа потребує нового етапу та захисту здобутків реформи. В листопаді КМУ створено робочу групу, яка напрацьовує формат необхідних рішень. В числі таких рішень: закріплення фінансової стійкості громад; закріплення принципів народовладдя в частині виборів та місцевих референдумів; закріплення координації органів влади на рівні «центр – регіони», в тому числі, в сегменті повноважень, а також формування нового територіального устрою за формулою «громада – район – регіон».

Наступні роки будуть ключовими для реформи децентралізації. Український парламент має якнайшвидше прийняти зміни до Конституції, які дозволять повністю передати повноваження на місця. Аби жоден політик не міг втрутитись в життя об’єднаних громад, змінити їхні бюджетні програми або загальмувати децентралізацію.

Процес закріплення у Конституції України результатів першого етапу реформи децентралізації і продовження змін в системі місцевого самоврядування не може розтягуватися надовго. Орієнтований термін ухвалення всіх потрібних рішень – близько 600 днів (1,5 року).

Речники також застерігали,  передбачити напевно перебіг обговорення законодавчих рішень зараз важко – передусім з огляду на виборчий процес, який матиме місце наступного року. І загрози проведенню реформи є.

В контексті реформи децентралізації, до 2020 року Україні треба завершити об’єднання громад, створити якісну територіальну основу, закріпити в Конституції незмінність реформи. А далі – змінювати якість життя, вкладати ресурси в розвиток людського капіталу.

Довідка:

Реформа децентралізації в Україні впроваджується з квітня 2014 року. Відтоді ухвалено декілька законодавчих актів, які закріплюють адміністративні повноваження та фінансові можливості громад. Наразі в Україні сформовано вже 874 ОТГ, в частині з яких мають пройти перші вибори. У 18 районах ОТГ сформовані на 100%. Разом з тим є 99 районів, де немає жодної об’єднаної громади. Прямі міжбюджетні відносини мають 665 громад. Доходи їх бюджетів за 11 місяців поточного року склали 18,9 млрд грн. В ОТГ створено 123 центри надання адміністративних послуг, перелік яких обчислюється десятками. У таких центрах люди отримують різні довідки, призначають пенсії та субсидії без необхідності їхати в обласний чи районний центр.

Децентралізація до 2020 року: основні завдання - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика