Деокупація Донбасу: МВС презентує Стратегію

4468
коментарі відсутні

Деокупація Донбасу: МВС презентує Стратегію

5 липня в Дніпрі у приміщенні Державного Університету внутрішніх справ відбулась презентація Стратегії відновлення територіальної цілісності та деокупації Донбасу «Механізм малих кроків». Про це повідомляє Департамент комунікації МВС України. Зараз подібні слухання проходять у всіх областях країни. В Дніпрі за круглим столом зібрались представники обласної й міської влади, юстиції, прокуратури, військових формувань, громадських організацій, духовенства. Широкому загалу стратегію презентував радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко. Стратегія включає детально розписані 11 кроків для досягнення головної мети – відновлення цілісності України.

Радник міністра внутрішніх справ зазначив кілька основних тез Стратегії:

• Першим етапом деокупації та реінтеграції Донбасу є підготовка двох законопроектів про амністію та колабораціонізм;

• Особи, які заплямовані кров’ю понесуть відповідальність за свої дії;

• Стратегія дозволяє залучати ту кількість миротворчих військ, яку погодиться надати міжнародна спільнота.

«Для українців існує лише два ідеальних сценарії розвитку подій на Донбасі. Перший: Росія добровільно віддає Крим, Донбас, компенсує всі матеріальні збитки. Другий: потужний український солдат заходить у Москву. Зрозуміло, що подібні сценарії бажані, але ми чітко розуміємо, що на речі треба дивитися реально й такі блискучі сценарії відірвані від життя. Всі інші стратегії – це стратегії компромісів. Коли Путіна підловили на згоді залучити миротворців, почалися торги, яку кількість військ нам готові надати. Ми пропонуємо свій план і наголошуємо міжнародним партнерам, що готові рухатися в межах вашої готовності. Ми готові й на три тисячі, й на 20 тисяч миротворців, й на 40 тисяч миротворців. Якщо це буде обмежений контингент миротворчих військ – добре. В рамках запропонованої стратегії по деокупації, ми пропонуємо почати зі звільнення певних районів міста Горлівки і Новоазовського району. Після приходу миротворців заходить частина українських інституцій, щоб провести вибори за законом України. Миротворці зможуть спостерігати за цим», – сказав Іван Варченко.

В Дніпропетровській обласній раді – одному з співорганізаторів презентації – зазначили, що Стратегія відновлення цілісності України і деокупації Донбасу має стати ТОП-темою для обговорень сьогодні. Важливо також досконально продумати не тільки механізми деокупації, але й стратегії інтеграції населення окупованих нині районів Донецької та Луганської областей. На цьому акцентував увагу і радник міністра внутрішніх справ.

«Ми маємо спілкуватися з населенням, яке проживало в окупації. Ви прекрасно знаєте, що там лишилось 1,2 мільйони пенсіонерів. Близько 600 тисяч отримує українську пенсію. Ми можемо дати сигнали пенсіонерам, що вони зможуть отримувати свої пенсії. Ми можемо дати сигнали підприємцям: ви матимете можливість вести чесний бізнес та виходити на український ринок. Ми можемо дати сигнал батькам: ваші діти отримають освіту, ходитимуть в школи, садочки. Вся комунікаційна стратегія спрямована на всі сегменти населення, яке живе на окупованому Донбасі», – наголосив Іван Варченко.

Стратегія передбачає не тільки амністію, але й відповідальність осіб, які скоїли кримінальні злочини – це має бути чітко визначено в законі про амністію та колаборантів.

«Амністії не отримають особи, засуджені за зґвалтування, за вбивства та інші тяжкі злочини. Тим, хто воював, у кого руки в крові треба зрозуміти, що вони будуть покарані, буде пом’якшення, якщо складуть зброю. І при цьому дати шанс громадянам, які не брали участь у бандформуваннях, і донести до цих людей думку, що вони будуть нормально реалізовані в Україні, й не буде ніяких покарань. Таким чином, ми сегментуємо населення Донбасу, перетворюючи ворогів у нейтральних, а нейтральних у друзів, які допоможуть деокупувати територію», – сказав радник міністра.

Прес-служба Дніпропетровської обласної ради, акцентує увагу на тому, що для прифронтової Дніпропетровщини ці теми є вкрай важливими. Також прес-служба цитує голову обласної ради Гліба Пригунова, котрий зазначив:

«Я переконаний, що саме завдяки дипломатії та цивілізованому підходу ми зможемо впоратися з викликами сучасності. Перед українцями стоїть важливе завдання – обрати шлях вирішення конфлікту, відновити цілісність країни не лише територіально, а й духовно, спільно з підтримкою громадянського суспільства!».

Слід зазначити, що Стратегія включає ще кілька важливих пунктів:

• В межах звільненої території проводяться вибори: не важливо, хто переможе на цих виборах, принципово важливо, щоб процес йшов згідно з українським законодавством;

• Запускається термінова програма перевірки й відновлення українських документів для всіх людей, які прожили ці роки на окупованій території;

• Проводиться робота над поверненням вимушено переміщених осіб.

За підсумками круглого столу усі ідеї, зауваження та пропозиції, що прозвучали, знайшли своє відображення у резолюції, що буде надіслана для опрацювання у Міністерство внутрішніх справ України.

Днем раніше Стратегія відновлення територіальної цілісності України та деокупації Донбасу була презентована в Одесі. Ще раніше – у Львові. У п’ятницю, 6 липня о 10:00, за участі радника міністра внутрішніх справ Івана Варченка відбудеться презентація Стратегії деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» в Києві, за адресою Солом’янська площа, 1 (НАВС).

Ознайомитися зі Стратегією відновлення територіальної цілісності України та деокупації Донбасу можна за посиланням:

 

Деокупація Донбасу: МВС презентує Стратегію - Фото №1

Деокупація Донбасу: МВС презентує Стратегію - Фото №2

Деокупація Донбасу: МВС презентує Стратегію - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика