Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині

4796
коментарі відсутні

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині

Швейцарський фонд з протимінної діяльності  FSD Ukraine – благодійна організація, яка розпочала свою роботу в Україні з 2015 року. Спочатку стали інформувати населення про мінну небезпеку, проводили заняття та навчання, як вести себе з залишками війни – мінами та снарядами.

З часом діяльність розширили за декількома напрямками. Окрім інформування, проводять нетехнічне обстеження території й безпосередньо розмінування забруднених районів, а також підтримують заклади освіти на території від нуля до 20 кілометрів від контактної лінії.

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №1

 

За словами керівника FSD Ukraine Ентоні Коннелла, у організації декілька донорів. Серед них – приватні донори зі Швейцарії. Тих грошей, які вони жертвують, не вистачить на великі програми з розмінування, але їх достатньо для вирішення інших життєво важливих проблем. Самі донори виявили бажання конкретно допомагати школам та дитсадкам уздовж лінії розмежування.

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №2

 

Представниця FSD Ukraine Юлія Кателік зазначає, що проєкт підтримки освітніх закладів розпочався з 2019 року. За цей час провели оцінку потреб у 93 учбових закладах, виявили найнеобхідніше, чого не вистачає школам та дитсадкам для нормального функціонування.

Для 63 шкіл та дитсадків уже закупили необхідне обладнання, решта в процесі. Це устаткування для медичних кімнат та харчоблоків, меблі для класних кабінетів, обладнання для кабінетів трудового навчання, ліжка та білизна для дитсадків, спортивний інвентар тощо. Для селища Майорське в якості пілотного проєкта придбали дитячий ігровий майданчик – для потреб місцевих дітей.

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №3

 

Для школи № 16 в селищі Новгородське під Торецьком FSD Ukraine купив усе необхідне для уроків трудового навчання. У кабінет для дівчат – швейні машини, манекени, праски, прасувальні дошки. У кабінет для хлопчиків – верстаки, теслярські інструменти, електроінструменти.

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №4

 

Вчителька трудового навчання Тетяна Закрева розповідає, що раніше працювали з обладнанням, якому понад 30 років. Верстаки були старими, для зручності доводилось ставити кришку від парти. Тепер хлопці із задоволенням працюють з деревиною – інструменти нові, яскраві.

Юнакам подобається випилювати, тим більше поробки забирають додому. Кабінет також прикрашений поробками, зробленими учнями власноруч. Діти беруть участь та перемагають у міських олімпіадах з трудового навчання.

«Я випилюю брелок, – хвалиться дев’ятикласник Євген Труш. – Мені подобається, що на трудах тепер нові інструменти».

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №5

 

Дівчатка тепер мають можливість шити на нових швейних машинах. Вчителька трудового навчання Оксана Лічереп каже, що раніше шили на машинках, яким понад півстоліття або навіть старіше. Деякі з них місцеві жителі приносили в школу, аби хоч на чомусь дівчата вчились. Ці швейні машини хоч і працювали, але мали невеликий функціонал. Нові машинки дозволяють творчо підходити до роботи.

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №6

 

Якщо раніше шили щось простеньке, тепер старшокласниці мають намір шити одяг. Найбільша радість – для п’ятикласниць, які тільки починають уроки трудового навчання. Уже пошили косметички, грілку для чайника та інші поробки.

Вероніка Іщенко мріє пошити шорти або футболку для себе.

«Вдома мама трошки навчила шити, а в школі вивчила різні шви. Кожна дівчинка виросте, народить дитинку, для неї важливо вміти шити», – каже п’ятикласниця.

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №7

 

Дитячий садок «Золота рибка» – також у селищі Новгородське. Для дітей та дорослих за підтримки FSD Ukraine тут зробили кімнату психологічного розвантаження.

Ольга Безп’яткіна – психологиня в дитсадку. Каже, що після карантину зможуть повністю усвідомити користь від нового обладнання, а поки заняття проходять за індивідуальним графіком. Найбільше емоцій у дітей – від сухого басейну та кінетичного піску.

Також у кімнаті психологічного розвантаження нові меблі, інтерактивна дошка, сухий дощ, колона з бульбашками, килимок з пазлів та багато чого цікавого.

 

Чим FSD Ukraine допомагає школам та дитсадкам на Донеччині - Фото №8

 

Психологічної підтримки та розвантаження потребують не тільки діти, але й дорослі. Ольга Безп’яткіна, розповідає, що у вільний час вихователі приходять до кімнати, щоб помалювати кінетичним піском або погратись у сухому басейні.

«У Швейцарському фонді з протимінної діяльності розуміють усю небезпеку від військових дій на Сході України. Це величезна кількість боєприпасів, мін, якими нашпиговані населені пункти уздовж лінії розмежування, – коментує Юлія Кателік. – Розуміючи масштаби небезпеки, намагаємось організувати безпечне та комфортне перебування дітей у закладах освіти, аби діти мали можливість для змістовного дозвілля. Це також вклад у розвиток дитячого потенціалу в уже мирні часи».

 

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика