Чому варто оформлювати статус дитині, яка постраждала внаслідок війни

3743
коментарі відсутні

Чому варто оформлювати статус дитині, яка постраждала внаслідок війни

Наразі близько півмільйона дітей з Донбасу потребують комплексної гуманітарної та психосоціальної підтримки. Натомість лише близько 30 тисяч офіційно отримали статус дітей, постраждалих від збройного конфлікту. Чому батькам варто попіклуватися про майбутнє своїх дітей, та чим може допомогти влада, розповів Радник з питань згуртованості Олександр Ворошков під час прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

“Збройний конфлікт на Сході України точиться вже шостий рік поспіль. Все більше дітей зазнають психологічних травм, які можуть призвести до катастрофічних наслідків в їхньому майбутньому. Діти не можуть чекати, поки війнам буде покладено край, їм потрібна допомога тут і зараз”, – наголосив Олександр Ворошков.

Певною мірою держава піклується про осіб, постраждалих від війни, і про дітей також, надаючи їм право на безкоштовне харчування, або на пільговий проїзд у транспорті. Але матеріальною складовою не можна загоїти душевні травми. Проте державних програм, гарантуючих дітям психологічну підтримку, немає.

“Для того, щоб вони були створені та профінансовані, потрібен повний облік дітей, потребуючих такої допомоги – тобто дітей, яких торкнувся збройний конфлікт в Україні. Безперечно, що оформлення будь-якого статусу в нашій країні означає подолання певних бюрократичних перепон. Однак батькам це варто зробити заради майбутнього своїх дітей. Дитина, що мешкає вздовж лінії розмежування, може отримати статус постраждалої від збройного конфлікту, зокрема і якщо зазнала не лише фізичного, але й психологічного насильства”, – повідомив Ворошков.

Наразі в Донецькій області працює низка міжнародних організацій, які надають психологічну підтримку дітям конфлікту. За словами Радника, цей “костиль” не може бути вічним. Тому ми самі повинні навчитися допомагати постраждалим дітям. Щоби це відбулося, необхідно зробити три кроки:

  • Оформити статус дитині, постраждалої від війни.
  • Облікувати їх на державному та місцевому рівнях.
  • Підготувати необхідну кількість психологів – фахівців з подолання наслідків і проявів посттравматичного стресового розладу.
  • Планувати місцеві фінанси для надання психологічних послуг у громадах.

Під час прес-конференції було презентовано покрокову інструкцію по оформленню статусу дитини постраждалої від конфлікту. Захід відбувся в рамках проекту “Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту”, який реалізується Stabilization Support Services за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

 

Чому варто оформлювати статус дитині, яка постраждала внаслідок війни - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика