Чому в школах різні підручники?

6984
коментарі відсутні

Чому в школах різні підручники?

Навчальні підручники з одних і тих же предметів можуть відрізнятися по школам міста. В Управлінні освіти Краматорської міської ради пояснюють: кожний навчальний заклад має право обирати підручники різних авторів. Зокрема, цього року обирають підручники для 3 класу – адже восени третьокласники також будуть йти за програмою НУШ. Отже, й підручники їм потрібні новенькі.

 

Один предмет – декілька авторів

 

Кожна школа має право обирати підручники, які вважає найбільш вдалими та ефективними для навчального процесу. Відбувається це таким чином: на розсуд вчителів надають декілька підручників різних авторів. Ознайомитися зі змістом та структурою подачі матеріалу можна в режимі онлайн. Кожна школа має право обрати свої варіанти з кожного предмету – математики, англійської, української мови, тощо.

Вибір вчителів затверджується рішенням педради. Після чого заповнюється спеціальна форма в Державній інформаційній системі освіти (ДІСО). Це необхідно для того, щоб Інститут модернізації змісту освіти отримав інформацію про замовлення для друку підручників за державні кошти.

 

Скільки підручників замовили для 3-х класів

 

З 24 лютого до 12 березня 2020 року тривав відбір підручників, якими будуть користуватися 3-класники в 2020-2021 навчальному році. Цьогоріч ця паралель буде навчатися за програмою Нової української школи. Раз впроваджується нова програма для третіх класів, то потрібні і нові підручники.

«Ми не маємо права втручатися в вибір підручників школами, – розповіла завідуюча методичним кабінетом краматорського Управління освіти Ольга Меленець. – Школи самостійно вносять дані до програми. І навіть якщо 1 школа міста обере підручник іншого автора – замовлення на друк так і буде передано».

Єдиний нюанс: окрім бажаного підручника вчителі вказують ще близько 5 альтернативних варіантів. Якщо обраний підручник не буде користуватися достатнім попитом по Україні, що означає занадто дорогий друк малої партії, то школі запропонують наступний з обраних.

 

Чому в школах різні підручники? - Фото №1

 

«Коли в школі розглядають підручники, то обирають декілька найкращих. Бажано працювати з цим, але й інший хороший, – наголошує Ольга Меленець. – Тож школа все одно отримає підручник, який їм сподобався».

А раніше, якщо якийсь підручник не видавався, то до навчального закладу направляли ті, яких більше.

Для 3-класників на 2020-2021 навчальний рік замовили 11763 підручника для учнів та 433 підручника для вчителів. Це дозволить на 100% забезпечити потреби в класах з українською мовою викладання. Для єдиного в місті російськомовного класу в цій паралелі замовили 104 підручники для учнів та 4 – для вчителя.

Педагоги скористалися своїм правом вибору:

  • підручники з англійської мови замовлені 3 авторів,
  • математики – 6 авторів;
  • мистецтва – 3 авторів;
  • української мови – 5 авторів;
  • «Я досліджую світ» – 6 авторів.

 

Чи достатньо в краматорських школах підручників на державній мові

 

Кожного року класів, в яких предмети викладаються українською, стає дедалі більше – це вимога часу та Міністерства освіти. Отже школярі повинні мати і підручники, друковані державною мовою. В Краматорську з цим була проблема в деяких класах, особливо шостих, сьомих, десятих.

«Нам обіцяють, що в Державній інформаційній системі освіти найближчим часом з’явиться програма, яка дозволить відслідковувати, скільки підручників в яких навчальних закладах не вистачає і що будуть друкувати додатково», – поділилася Лідія Клюкіна, методист Управління освіти Краматорської міської ради.

Та поки що Краматорськ виходив з цієї ситуації іншим шляхом. Якщо в місті не вистачало підручників українською мовою, скажімо, для 5 класів, то «кидали клич» по іншим містам Донеччини. Якщо в Авдіївці чи ще десь були зайві, то їх передавали до Краматорська.

«У будь-якому випадку ми вирішуємо це питання, – наголошує Лідія Клюкіна. – До того ж, нові підручники будуть друкувати не просто по кількості дітей. А ще й з 20-відсотковим запасом».

Ці додаткові підручники дозволять закрити потреби в разі збільшення кількості учнів за рахунок переселенців.

 

Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»

 

Чому в школах різні підручники? - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика