Чи може Росія напасти на Україну через президентські вибори?


27126
коментарі відсутні

Чи може Росія напасти на Україну через президентські вибори?

Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в інтерв’ю «ФАКТАМ» заявив, що Росія зараз не готова до великої війни з Україною.

За його словами на кордоні з Україною зосереджено 80-85 тисяч російських військових і деякі українські політики використовують цей факт як «пугалку». Що, мовляв, Росія буде захоплювати Україну повністю. Але те, що вздовж кордону зосереджені російські війська, зовсім не свідчить про те, що вони готові переходити в наступ. Вони в такій кількості там з 2015 року. Для кордону протяжністю 3,5 тисячі кілометрів це крапля в морі.

Насправді, щоб проводити повномасштабний наступ, чисельність їхніх військ повинна перевищувати нашу як мінімум в три рази, і потрібен хороший резерв.

На тимчасово окупованій території так званих «ДНР» і «ЛНР» зараз знаходяться два армійські корпуси РФ, які формували протягом трьох років, і 150-а дивізія. Загальна чисельність – 35 тисяч солдатів. Це все одно мало для наступу.

«Що стосується військової техніки. Під Шахтинськом знаходяться 250 російських танків. Якби вони не просто грілися на сонечку, а каталися туди-сюди, брали участь у військових навчаннях, можна було б сказати, що готуються до наступу. Але ці танки, 250 машин – це ціла дивізія, просто чекають своєї долі. Можливо, їх відправлять куди-небудь в Сирію або в Лівію/або в якусь там ще війну вляпається Росія?», – впевнений Жданов.

Також окрім нестачі сил, експерт вважає, що й організаційно Росія неготова до війни з Україною.

«20-а польова армія формується вже п’ять років, і ніяк не може сформуватися. Зараз вона існує на рівні штабів. У Росії навіть провалили осінній призов. Про що можна ще говорити? Для повномасштабної війни у Росії немає ні грошей, ні ресурсів. Вони не готові ні морально, ні фізично, ні фінансово нападати на нашу країну», – резюмує Жданов.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі