Черкаська ОТГ: антикорупція під іншим кутом зору


1984
коментарі відсутні

Черкаська ОТГ: антикорупція під іншим кутом зору

Черкаська ОТГ стала одним з учасників пілотного проекту з антикорупційної діяльності ПРООН В Донецькій області. Це важливий напрямок, бо децентралізація – не тільки передача повноважень та відповідальності на місцевий рівень, але й немалі гроші. Тому задля запобігання корупції приділяється багато уваги новоствореним громадам, навчанню в питаннях запобігання корупції та знайомству з успішними історіями ОТГ.

В рамках цього проекту була здійснена навчальна поїздка до Грузії, яка домоглась значного успіху не стільки в подоланні корупції, скільки в підходах до основних причин її виникнення та існування.

Важливим в подоланні корупції є саме методи боротьби, які в нашій країні частіше бувають показово каральними.  Про це розказав Олексій Кривоконь, секретар Черкаської ОТГ. Він  підкреслив, що досвід Грузії вчить трохи іншому шляху. Цю країну в свою чергу консультували американські колеги. А вони роблять основний акцент на виключенні корупційних ризиків.

«Цікаво те, що створення певних умов, коли у людини не виникає бажання займатись корупційними справами, і є справжнім вирішенням проблем. Важливими моментами в цьому є рівень зарплатні, соціальне забезпечення, які дозволяють людині свідомо відходити від корупції», – поділився своїми думками Олексій Кривоконь.

Треба зауважити, що результатом поїздки стало тісніша співпраця з активом громади, яка стимулювала створення одразу трьох громадських організацій. До цього не було жодної.

Новостворені ГО в своїй діяльності вже мають певні успіхи. Наприклад, був отриманий грант від Королівства Нідерландів, завдяки якому біля школи встановлено не тільки конче потрібний, але й красивий паркан. Змагання за отримання коштів від цієї країни триває – написаний проект термомодернізації школи. Таким чином пробуджується відповідальність у громадян за своє місто та їх активність. А це в свою чергу дає приклад іншим мешканцям міст та селищ, які бачать зміни на краще та мають змогу стати агентами цих змін.


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі