Бюджет участі (або громадський бюджет) як інструмент залучення людей до життя громади

6165
коментарі відсутні

Бюджет участі (або громадський бюджет) як інструмент залучення людей до життя громади

Бюджет участі (або громадський бюджет) як інструмент залучення людей до життя громади, можливість для активних та зацікавлених мешканців, які не мають досвіду реалізації проектів, спробувати свої сили у громадському житті. Тож від ходу його реалізації залежить і подальший розвиток громади.

У 2018 році громадська організація «Точка доступу» спільно із партнерами – Нова Дружківка – сприяла в імплементації «Громадського бюджету» у Дружківці. Ми провели навчання щодо специфіки подачі проектів, а також – сприяли проведенню інформаційної кампанії щодо залучення людей до голосування.

Аби дізнатись про реалізацію проектів, що стали переможцями у минулому році, а також – дізнатись про те, як реалізовується «Громадський бюджет» у поточному році, наша команда провела фокус-групу із авторами проектів 2018 та 2019 років.

Враховуючи результати обговорення, аналітики ГО «Точка доступу» направили до Дружківська міська рада рекомендації, аби зробити процес подачі заявок та подальшу реалізацію проектів ще більш ефективною, а відповідно – і корисною для громади. Також пропонуємо провести спільний круглий стіл, учасниками якого можуть стати представники органів місцевого самоврядування, які займаються питанням Громадського бюджету, а також автори проектів та представники громадських організацій.

Перелік рекомендацій наступний:

  1. Обов’язкове проведення широкої інформаційної кампанії на всіх етапах впровадження Громадського бюджету (інформування про початок прийому проектів, надання інформації про підготовку проектних пропозицій, про початок голосування, про хід реалізації проектів переможців та інше.) з використанням різних каналів комунікації
  2. Запровадження системи навчання та консультування з питань підготовки проектів
  3. Внести пункт у положення про Громадський бюджет, щодо обов’язкової загальнодоступності результатів проекту
  4. Більше залучати авторів проектів під час реалізації проектів переможців
  5. Залучати до процесу технічної оцінки проектів громадськість (наприклад, створення робочої групи)
  6. Розділити фінансування та запровадити «освітній бюджет» – виключно для закладів освіти, та громадський бюджет – для всіх інших категорій населення. Взяти за основу приклад міста Вінниця.
  7. Розглянути можливість віддати на адміністрування програму «Громадський бюджет» громадській організації через проведення відкритого конкурсу
  8. Зробити систему голосування більш доступною для мешканців, наприклад, запровадити не тільки електронне голосування, а й голосування на паперових носіях, так, як це працює у Слов’янську
  9. Голосування через електронні сервіси зробити відкритим, щоб можна було бачити прізвища тих, хто взяв участь у голосування (так, як це працює з петиціями на платформі «Розумне місто»)

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика