Бюджет на розвиток територій скорочено – скільки втратила Донеччина

3560
коментарі відсутні

Бюджет на розвиток територій скорочено – скільки втратила Донеччина

Змінами до Державного бюджету, прийнятими у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, фінансування за програмою Державного фонду регіонального розвитку скорочено з 7,5 млрд грн до 4,9 млрд грн. Відповідно до цього в Донецькій області довелося переглядати вже затверджені проєкти, які планувалося реалізувати у 2020 році.

Уточнення до переліку проєктів та обсяги скорочення фінансування були обговорені та прийняті на засіданні регіональної комісії з відбору інвестпрограм, що фінансуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Серед членів комісії – керівники адміністрації Донецької обласної державної адміністрації і представники громадських організацій області. Засідання відбулося частково в режимі онлайн.

 

Бюджет на розвиток територій скорочено – скільки втратила Донеччина - Фото №1

 

Проєкти, яким «пощастило»

 

Як повідомив перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз, на 2020 рік Міністерством розвитку громад та територій було схвалено 32 проєкти на загальну суму 523 млн грн. Після змін Донецькій області залишили 462 млн грн.

Проєкти, що заплановані на 2020 рік, можна поділити на чотири групи:

  1. Перша – це об’єкти, робота на яких розпочалася у попередні роки.
  2. Друга – проєкти за державною програмою «Велике будівництво».
  3. Третя – проєкти-переможці Всеукраїнського громадського бюджету.
  4. Четверта – проєкти, що пройшли конкурсний відбір та були рекомендовані регіональною комісією на реалізацію з ДФРР у цьому році. Саме цей пул проєктів потрапив під скорочення фінансування.

«У нас є 16 об’єктів незавершеного будівництва, на які потрібно 230 мільйонів гривень. Вони повинні бути включені до програми фінансування у повному обсязі, оскільки ми маємо завершити роботи на них та ввести в експлуатацію. Це стосується також проєктів за програмою «Велике будівництво» як соціально важливих для регіонального розвитку», – наголосив Ігор Мороз.

Серед «перехідних» проєктів є справжні довгобуди. Наприклад, реконструкція корпусу Бахмутської районної лікарні розпочалася аж у 2017 році й досі не завершена. Стільки ж часу тягнуться роботи у Слов’янському пологовому будинку та школах № 7 і 17 у Добропіллі.

У програму «Велике будівництво», яка буде профінансована з ДФРР, цього року увійшли чотири проєкти:

  • капремонт школи № 26 у Маріуполі (41,5 млн грн),
  • реконструкція стадіону «Шахтар» у Селидовому (30,8 млн грн),
  • реконструкція стадіону ім. Скиданова у Слов’янську (35,5 млн грн),
  • спортивно-оздоровчий комплекс у Краматорську (18,4 млн грн).

До речі, об’єкт у Краматорську також можна віднести до довгобудів – цей комплекс на вулиці Парковій будується з 2018 року. Принаймні, так зазначено у документах.

Окрім того, на реалізацію проєктів-переможців Всеукраїнського громадського бюджету залишили 1 млн грн.

 

Проєкти з урізаним кошторисом

 

Таким чином, під скорочення потрапили решта вісім проєктів. Розуміючи, що всі вони важливі для громад, котрі їх розробляли та відстоювали на конкурсі, регіональна комісія вирішила зменшувати фінансування пропорційно – по 38% від кошторисної вартості проєкту.

Так, недоотримають кошти Петрівський НВК і Новоекономічна школа у Покровському районі, лікарня у Волновасі, спортивна школа у Маріуполі, дитсадок «Ластівка» у Святогірську, дитсадок «Вуглик» у Добропіллі, школа № 18 у Бахмуті та учбовий корпус Донецького вищого училища олімпійського резерву ім. С. Бубки у Бахмуті.

Під час прийняття такого рішення на засіданні регіональної комісії було зазначено, що ці об’єкти будуть пріоритетними наступного року – їх профінансують першочергово, щоб завершити розпочату роботу.

 

Допомога від ДФРР наочно

 

У попередні роки з Державного фонду регіонального розвитку на Донеччині були профінансовані більш ніж 300 соціальних та інфраструктурних проєктів. Починаючи з 2015 року Донецька область отримала понад 2 млрд грн – більше за інші регіони країни.

Серед останніх об’єктів, завершених нещодавно, – хірургічний корпус краматорської міської лікарні № 1. Проєкт реалізовувався протягом 2018-2019 років, після капремонту корпус був введений в експлуатацію 10 січня цього року. Загальна вартість проєкту – 52 млн грн, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку профінансовано 46 млн грн, з місцевого бюджету – 6 млн грн.

В ході ремонтних робіт: утеплено фасад та оздоблено стіни, відремонтовано та утеплено покрівлю, придбано та встановлено обладнання ліфта, повністю відремонтовано внутрішні приміщення, замінено систему опалення, вентиляції, водопостачання та водовідведення, встановлено  систему автоматичного пожежогасіння. Також придбано сучасне медичне та хірургічне обладнання.

 

Бюджет на розвиток територій скорочено – скільки втратила Донеччина - Фото №2

Хірургічний корпус краматорської міської лікарні № 1

 

У лютому завершено капітальний ремонт Лиманського центру первинної медико-санітарної допомоги ім. М.І. Лядукіна. Роботи виконувались протягом 2018-2019 років за рахунок  коштів Державного фонду регіонального розвитку (10,2 млн грн) та міського бюджету (2,7 млн грн)

В ході ремонтних робіт: утеплено фасад, фундамент та горище будівлі, замінено віконні та дверні блоки, замінено систему опалення, водопостачання та водовідведення, вентиляційну систему, електричну мережу, капітально відремонтовано внутрішні приміщення другого поверху та підвальні приміщення. Придбано меблі та медичне обладнання для кабінетів.

 

Бюджет на розвиток територій скорочено – скільки втратила Донеччина - Фото №3

Лиманський центр первинної медико-санітарної допомоги ім. М.І. Лядукіна

 

Наприкінці минулого року відбулося урочисте відкриття Центру культури і дозвілля у с. Олександро-Калинове Іллінівської сільської об’єднаної територіальної громади. Проект загальною кошторисною вартістю 15 млн грн реалізовувався протягом 2018-2019 років за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (10 млн грн) та місцевого бюджету (4,7 млн грн).

За рахунок цих коштів відремонтовано та утеплено покрівлю будівлі, фасад; відремонтовано внутрішні приміщення; замінено системи вентиляції, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, електропостачання; здійснено благоустрій прилеглої території; придбано крісла для глядацької зали.

 

Бюджет на розвиток територій скорочено – скільки втратила Донеччина - Фото №4

Центр культури і дозвілля у с. Олександро-Калинове Іллінівської сільської ОТГ

 

Державний фонд регіонального розвитку, фінансуючи місцеві інвестиційні програми, є потужним інструментом, через який держава формує політику самостійності регіонів. Адже саме на місцях вирішується, які проєкти входять в стратегію розвитку регіону та окремої громади. Дуже важливо, що рішення щодо проєктів та програм, які можуть бути реалізовані за кошти Фонду, приймаються саме обласними конкурсними комісіями, і вже потім проходять через міжвідомчу комісію та бюджетний комітет Верховної Ради України. На жаль, цього року бюджет Фонду значно скорочений.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»

 

Бюджет на розвиток територій скорочено – скільки втратила Донеччина - Фото №5


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика