Бути чи не бути ОТГ Криворізького району?

3095
коментарі відсутні

Бути чи не бути ОТГ Криворізького району?

9 квітня у Кривому Розі фахівці Дніпропетровського ЦРМС у складі директорки Олени Тертишної, радника з питань місцевих фінансів Андрія Мужевського та радниці з питань децентралізації Ольги Кірєєвої провели семінар «Об’єднання та приєднання територіальних громад – переваги для розвитку».

«Сприяння формуванню спроможних територіальних громад областей – першочергове завдання в контексті наближення 2020 року, згідно з пріоритетами діяльності Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону. Це в нас десятий – ювілейний семінар в районі, де ще не має жодної громади. Сумно від такого ювілею, але ми не складаємо руки! 2019 рік має стати вирішальним і для Криворізького району. Чергові місцеві вибори до ОМС 2020 року мають відбутися на новій адміністративно-територіальній основі. І хто не стане громадою зараз, запізниться назавжди», – зазначила Олена Тертишна.

Дніпропетровська область є однією з семи областей України із на 100% затвердженим Перспективним планом. Тому у потенційних громад Криворіжжя залишилося обмаль часу для волевиявлення на добровільне утворення об’єднаних територіальних громад.

«Цей процес ми починали ще два роки тому, проводили громадські слухання, сесії, в нас ідею об’єднання було підтримано. Ми побували в чотирьох сусідніх сільських та селищних громадах й отримали всюди відмову. Причина одна і вона не в мешканцях – сільські голови не бажають реформуватися, змінюватися, вони просто чекають на 2020-й рік. Крім небажання голів, більше причин немає. Необхідна воля трьох сторін: сільського голови, голови районної ради, голови державної адміністрації. А сьогодні ми побачили – голови районної ради тут не було. Це також гальмує процес об’єднання – люди на місцях бажають змін, щоб були громади, а сільські голови – ні», – Віктор Ареф’єв, сільський голова с. Лозуватка.

Децентралізатори презентували план дій для активу громади по створенню ОТГ, функціональну модель ефективної ОТГ, моделі утворення ОТГ на території Криворізького району , кількісні показники податкових надходжень, резерви поповнення місцевого бюджету.

«На етапі створення та формування перспективних моделей об`єднаних територіальних громад вкрай важливим є питання попереднього розрахунку фінансової спроможності громади. Громада має бути забезпечена фінансовими ресурсами для виконання власних повноважень. За оцінкою потенційних громад Криворізького району – Новопільської та Лозуватської , фінансового ресурсу вистачить аби утримувати заклади соціально-культурної сфери та мати ресурс для капітальних видатків», – аналізує Андрій Мужевський.

«У нас суттєве обмеження в часі, присутні це почули. Беззаперечно, потрібно об’єднуватися – сьогодні ми такі ґрунтовні розрахунки, пропозиції по надходженню видатків. Пропозицію стосовно двох громад ми вже також розглядали, прораховували фінансове й ресурсне забезпечення, чекаємо на відповідь сільських та селищних рад. В минулому році з сільськими радами проводилися роботи по залученню до процедури, висування пропозицій, процес йшов та не дійшов до логічного завершення. Мені здається, зустрічі на кшталт сьогоднішньої сприяють запевненню аудиторії, навіть сьогодні можна було порівняти настрій присутніх на початку семінару, та після. Почалися питання та діалог, люди почали чути, розуміти потребу й роблять висновки», – Юлія Коч, начальник фінансового управління Криворізької районної адміністрації.

«Сьогодні зібралися керуючі представники Криворізького району. Хто з присутніх має більше лідерських якостей, управлінського хисту, той візьме на себе відповідальність та розпочне процес утворення ОТГ. При такій кількості лідерів, голів сільських та селищних рад дійсно важко визначити лідера. Але, головне – розпочати», – коментує підсумки дня Ольга Кірєєва.

Надання консультацій органам місцевого самоврядування щодо добровільного об’єднання територіальних громад (створення ОТГ) та добровільного приєднання територіальних громад до створених ОТГ, міст обласного значення, а також надання експертно-консультаційної допомоги у здійсненні розрахунку фінансової спроможності територіальних громад, які приймають рішення про добровільне об’єднання та добровільне приєднання до ОТГ, міст обласного значення – це та перша експертна допомога, якою Дніпропетровський ЦРМС сприяє реалізації планів реформи децентралізації в Україні.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика