Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні


1549
коментарі відсутні

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні

Майже 750 тисяч панелей загальною потужністю 200 МВт. У Нікопольському районі Дніпропетровської області зводять нову сонячну електростанцію. Після завершення будівництва вона обіцяє стати найпотужнішою в Україні та ввійти до ТОП-3 найбільших у Європі. Як повідомляє прес-служба ДніпроОДА, «Зелений проект» вартістю 230 млн євро втілюють власним коштом український і китайський інвестори.

«Наразі в області вже працюють дві сонячні електростанції – у Підгородньому й Нікополі. Їхнє будівництво – без жодної копійки бюджетних коштів, усе – за рахунок інвесторів», – цитує голову Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка прес-служба ДніпроОДА.

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні - Фото №1

Цього разу черговий об’єкт зеленої енергетики зводять у Нікопольському районі. 400-гектарний будівельний майданчик – поблизу села Старозаводське. Роботи ведуться на місці відпрацьованого кар’єру, землі якого непридатні для сільського господарства. Загалом буде до 750 тисяч сонячних панелей. Також змонтують 80 інверторних станцій із силовими трансформаторами й розподільними пристроями. Модулі китайського виробництва зможуть забезпечити електрикою  100 тисяч домівок та підприємств. Крім того, інвестори обіцяють створити нові робочі місця – зростуть надходження до місцевих бюджетів. Ще одна вигода – екологічна. Електростанція не завдаватиме шкоди довкіллю, а вироблена енергія буде чистою.

«Створюємо безпечні умови, комфортний клімат і прозорі правила гри для бізнесу. З початку збройного конфлікту на Донбасі Дніпропетровщина не втратила жодного інвестора, бо кожен з них має можливість вільно працювати, – зауважив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – Мріємо, щоб у нашому регіоні розвивалася альтернативна енергетика. Останнім часом у цій сфері з’являється все більше інвестпроектів. Ми раді, що у такі проекти вкладають кошти, що створюються нові робочі місця».

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні - Фото №2

Будівництво нової сонячної електростанції стартувало весною 2018-го після підписання договору між інвесторами – українською компанією ДТЕК та китайською China Machinery Engineering Corporation (CMEC).

«Об’єкт зводимо швидкими темпами завдяки нашим китайським партнерам – компанії яка повірила в цей проект.  Дякую обласній владі, місцевій владі, мешканцям, які підтримали будівництво», – сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

«Цей проект особливий. Це великі інвестиції, вкладені на українському ринку, – зазначив генеральний директор компанії China Machinery Engineering Corporation , керівник проекту будівництва сонячної електростанції Цао Цинь. – Наша компанія працює 10 років. Маємо досвід, силу та віру, аби втілити цей проект». 

Завершення будівництва заплановане на початок 2019-го. Після цього станцію підключать до єдиної енергетичної системи України та введуть в експлуатацію.

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні - Фото №3

 

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні - Фото №4

 

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні - Фото №5

 

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні - Фото №6

 

Будують найпотужнішу сонячну електростанцію в Україні - Фото №7


Залиште коментар

  Підписатись  
Повідомте про