«Будуємо Україну разом» – від одноразової акції до потужного волонтерського руху

8582
коментарі відсутні

«Будуємо Україну разом» – від одноразової акції до потужного волонтерського руху

Вже сьомий рік поспіль до Донецької області приїздять табори БУРу – волонтерської організації «Будуємо Україну разом», що була заснована Львівською освітньою фундацією.

Починалося все у 2014 році з відновлення пошкодженого війною житла у Краматорську та Слов’янську. Зараз це велика волонтерська програма, яка охоплює всю Україну.

Про активності, що відбувалися цього року на Донеччині, розповіли менеджерки БУРу на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

 

«Будуємо Україну разом» - від одноразової акції до потужного волонтерського руху - Фото №1

 

«Ми організовуємо волонтерські табори по всій території України, залучаючи до них молодь від 16 років. Волонтери приїздять до населеного пункту, щоб допомогти родинам у скруті та відновити їхні домівки, облаштувати громадські простори та молодіжні платформи. Окрім «будівельної» частини, є ще й культурно-освітня. Ми організуємо в громадах лекції, майстер-класи, екскурсії тощо. Волонтери спілкуються з місцевою молоддю, долучають їх до роботи та навчають бути активними у своїх громадах», – розповіла Євгенія Васильєва, менеджерка «Будуємо Україну Разом» на Сході України.

 

«Будуємо Україну разом» - від одноразової акції до потужного волонтерського руху - Фото №2

 

Цього року волонтери БУР працювали у 13-ти громадах по всій Україні, в тому числі й в Донецькій області – у Соледарі та Миронівці табори вже завершилися, а у Званівці табір відкриється 6 вересня. У кожній громаді обирають по три соціально-важливих об’єкти.

«У Миронівці ми допомогли двом сім’ям покращити їхні життєві умови. В одній родині бабуся виховує трьох правнуків, які залишилися без батьків. Ми відремонтували їм дитячу кімнату, одночасно навчаючи дітей виконувати нескладні будівельні роботи. Друга родина – багатодітна мама-переселенка отримала у спадщину квартиру, яка потребувала ремонту. Але не вистачало грошей. Також у Миронівці волонтери відновили приміщення шкільної бібліотеки. Після цього харківська організація допомогла з обладнанням, встановивши проєктор та екран, а Фонд Сергія Жадана взяв на себе надання меблів», – повідомила Анастасія Севостьянова, менеджерка «Будуємо Україну Разом» на Сході України.

 

«Будуємо Україну разом» - від одноразової акції до потужного волонтерського руху - Фото №3

 

У Соледарі табір закрився кілька днів тому. Тут також допомогли двом багатодітним родинам привести до ладу житло та утеплити будинок. Окрім цього, облаштували музичну студію та відновили мурал. Під час виконання ремонтів до роботи активно долучалася місцева молодь.

На черзі – Званівка, де відремонтують помешкання для двох багатодітних родин та збудують дерев’яну альтанку, яка має стати спільним громадським простором. Свою фахову допомогу надасть майстер з Краматорська.

 

«Будуємо Україну разом» - від одноразової акції до потужного волонтерського руху - Фото №4

 

Як потрапити до програми «Будуємо Україну разом»?

 

Наприкінці кожного року на сайті активується форма заявки «Запроси БУР у своє місто». ЇЇ можуть заповнити ініціативні групи, громадські організації, різні установи, запропонувавши перелік об’єктів, які хочуть зробити. Представники програми відвідують громаду та більш детально дізнаються про мотивацію. На початку нового року обираються ті громади, в яких влітку працюватимуть табори.

«Заповнюйте заявки та можливо наступного року волонтерський табір БУР завітає саме до вас. І ми разом з вами допоможемо зробити кращою вашу громаду», – запросила Євгенія Васильєва.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика