Будівництво телевежі на Луганщині увійшло в перелік пріоритетних державних проєктів


11088
коментарі відсутні

Будівництво телевежі на Луганщині увійшло в перелік пріоритетних державних проєктів

Розпочате у минулому році зведення радіотелевізійної передаючої станції в Попаснянському районі буде продовжено за рахунок коштів державного бюджету. Споруда заввишки 150 метрів транслюватиме сигнал не лише на підконтрольну територію, а й забезпечить передачу українського телевізійного та радіопродукту на тимчасово окуповану частину Луганської області.

Будівництво телевежі – один з 28 регіональних проєктів, що були відібрані конкурсною комісією Міністерства розвитку громад і територій України для реалізації цього року. Проєкти будуть фінансуватися за рахунок коштів державного бюджету в рамках секторальної бюджетної підтримки на загальну суму 133,2 млн грн, зазначають у Міністерстві.

Загальна вартість будівництва радіотелевізійної передаючої станції в Попаснянському районі – 22,54 млн грн, в тому числі у 2021 році передбачено понад 6,36 млн грн. Завершити роботу планується у першому півріччі цього року.

За проєктом, зведення вежі та облаштування станції наземним технологічним обладнанням забезпечить мовлення 15 українських телерадіокомпаній в Луганській та Донецькій областях, а також на тимчасово окупованих територіях. А це близько 200 тисяч людей, що проживають у 50-кілометровій зоні від майбутньої станції.

Внаслідок збройного конфлікту всі найбільші телевежі Луганської області залишилися на тимчасово непідконтрольних територіях. Мешканці населених пунктів, що розташовані поблизу лінії розмежування і на окупованій частині області, втратили доступ до українського національного та регіонального мовлення. Нова телевежа має закрити «білу пляму» на інформаційній мапі регіону.

У Міністерстві розвитку громад та територій наголосили, що будівництво телевежі на Луганщині є одним з найбільш цікавих проєктів серед тих, що фінансуватимуться в цьому році.

«Проєкти розвитку регіонів були й залишаються пріоритетом для держави. Отже, ми продовжуємо ретельно вивчати та відбирати найкращі проєкти, що спрямовані, зокрема, на інноваційну економіку та сільський розвиток», – підкреслив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

 

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі