Будівництво нових сучасних амбулаторій у сільській місцевості

2709
коментарі відсутні

Будівництво нових сучасних амбулаторій у сільській місцевості

На Дніпропетровщині розпочалось будівництво сучасних амбулаторій за рахунок державної субвенції на розвиток сільської медицини. Ключові їхні ознаки – комфортні умови, кваліфікована допомога, сучасне обладнання, у тому числі для запровадження телемедицини. Загалом в області планують звести 18 подібних медзакладів. На спорудження та оснащення з Держбюджету виділили 161,6 млн грн. Як повідомила прес-служба ДніпроОДА, на одному з об’єктів побував Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«На Дніпропетровщині буде 18 нових амбулаторій, загалом по Україні – 513. Сьогодні вже є і проекти, і земельні ділянки, і договори з генпідрядниками. Це той темп, на який ми розраховували. Є й лідери у впровадженні проекту, Дніпропетровщина – один з них. Будівництво нової мережі амбулаторій – саме той проект, який має показати новий стандарт первинної меддопомоги в селі», – зауважив Віце-прем’єр-міністр.

Будівництво нових сучасних амбулаторій у сільській місцевості - Фото №1

Геннадій Зубко оглянув перебіг будівництва однієї з амбулаторій, яку зводять у селі Іванівка Петриківського району. Підрядники вже виконали підготовчі роботи, вирили котлован, наразі закладають фундамент. За проектом, це буде одноповерхова будівля, яку зберуть із швидко монтованих конструкцій.

«Амбулаторія відповідатиме сучасним технічним вимогам. Вона буде енергоефективною, комфортною, з набором необхідного обладнання. А ще – повністю пристосованою до людей із інвалідністю», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин  Резніченко.

Будівництво нових сучасних амбулаторій у сільській місцевості - Фото №2

Медустанови збудують в 11 районах – Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському, Юр’ївському.

«Це дуже важливо, адже роками цьому не приділялася увага, – зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – У 2018-му на Дніпропетровщині розпочали будівництво 18 нових амбулаторій.  Роботи у кількох з них плануємо завершити цьогоріч, у решті – 2019-го.  Паралельно з будівництвом медзакладів закуповується обладнання Цей проект передбачає також радикальну зміну первинної меддопомоги на селі. Це новий набір обладнання, транспорт для сімейного лікаря, цілодобовий зв’язок».

Спроможну мережу закладів «первинки» створюють спільно Мінрегіон, Міністерство охорони здоров’я України та влада на місцях.

Будівництво нових сучасних амбулаторій у сільській місцевості - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика