Бізнес-ідеї ОТГ: ягідний кооператив

3630
коментарі відсутні

Бізнес-ідеї ОТГ: ягідний кооператив

Перший ягідний кооператив створили у Могилівській об’єднаній територіальній громаді Дніпропетровщини. Тут вирощують малину, полуницю, ожину, лохину, смородину, аґрус, 7 сортів винограду та плодово-ягідні саджанці. «Ягідним» досвідом зацікавилися інші громади регіону. Про це повідомили у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

«Сільськогосподарські кооперативи – це вигідна економічна модель. Вона дає додаткові робочі місця, поповнює бюджет громади, адже прибуток від доходу підприємців залишається на місцях. Ще одна важлива перевага кооперативної роботи – співпраця мешканців громади та соціальна відповідальність бізнесу», – впевнена директорка Центру  Олена Тертишна.

У кооператив об’єдналися 12 підприємців. Назвали його «Перший ягідний». Загальна ягідна площа – 30 гектарів.

«Тепер у нас є змога формувати більші партії ягід на продаж. Це кращі ціни, кращий збут. Ми стали працювати з мережами супермаркетів. Поставляємо їм малину, ожину, брусницю. Нашим досвідом зацікавилися інші об’єднані громади області. Зокрема, вступити в наш кооператив бажають підприємці П’ятихаток», – поділився секретами успіху голова кооперативу Андрій Оселедець.

Підприємці, об’єднавшись, одразу провели агроаудит. Кажуть, одноосібне підприємство про таке навіть і мріяти не могло. За програмою співфінансування планують збудувати морозильну камеру, яка дозволить охолоджувати до чотирьох тонн ягід щодобово.

Цього сезону «Перший ягідний» спробує виробити пробну партію джемів. Але спершу, кажуть в кооперативі, треба створити логотип і зареєструвати власний бренд.

Є також ідея відродити  в районі ягідний фестиваль. Міркують, в якому місяці його краще проводити, щоб представити на ньому одразу кілька ягід та продукцію з них.

У планах – створити ягідний кластер. Він має об’єднати кооперативні підприємства Могилівської, Новоолександрівської, Солонянської та Саксаганської громад області.

Могилівська ОТГ утворилася в жовтні 2015 року та об’єднала селища Могилів і Проточне. Це понад 4 тисячі мешканців.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика