Безвіз з ЄС, – чия зслуга?


1880
коментарі відсутні

Безвіз з ЄС, – чия зслуга?

В рамках щомісячного омнібусу команду «Active Group» зацікавило: кому українці завдячують отриманням безвізового режиму з ЄС. З’ясувалось, що у чотирьох з п’яти досліджуваних мегаполісів найбільша частка мешканців вважає, що ця заслуга належить саме Президенту України. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у рамках проекту «Міський омнібус» у червні 2017 року.

До чергової анкети було додано питання: «Чия заслуга що Україна отримала безвізовий режим з ЄС?».

Президенту такі почесті надав кожен третій мешканець досліджуваних мегаполісів. У Дніпрі таких жителів виявилось 39,1%, у Києві 33,3%, у Львові 32,9%, а в Одесі – 22,7%. Лише у Харкові більшість респондентів (20%) завдячують безвізу «громадським організаціям та діячам», у той час як 19,7% містян обрали відповідь «Президенту». А в інших містах лише кожен шостий українець обрав відповідь «громадським організаціям та діячам».

Найменше мешканці мегаполісів певні, що заслуга безвізу з ЄС належить урядам Арсенія Яценюка чи Володимира Гройсмана, або окремим депутатам лобістам. Сумарна кількість респондентів, що обрали ці три варіанти відповіді, не перевищила 19% у всіх містах окрім Одеси, де ця позначка все ж сягнула 30%.

Цікавими, на думку аналітика «Active Group» Віталія Шедловського, є дві особливості цього дослідження. По-перше, кількість тих, кому «важко відповісти» є досить вражаючою, адже у кожному з міст не менше 22% обирають цей варіант відповіді. Зокрема, найважче відповісти стало мешканцям Дніпра, де 32,3% не знають, кому завдячувати за безвіз.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі