Батьківська рада Краматорська розпочинає свою роботу


3934
2 коментарі

Батьківська рада Краматорська розпочинає свою роботу

Процес створення Батьківської ради в Краматорську стартував у 2017 році, але тільки зараз добіг свого логічного завершення. Рішення про затвердження складу Батьківської ради  виконком Краматорської міськради затвердив 1 липня 2020 року.

Ініціаторами створення нового дорадчого органу в Краматорську стала Громадська рада. Були довгі перемовини та дискусії, довелось пройти нелегку бюрократичну процедуру з оформлення всіх документів для того, щоб обрати склад та винести на розгляд виконкому для прийняття рішення.

Активний процес розпочався наприкінці 2019 року, коли школам та дитсадкам запропонували надати потенційних претендентів зі складу батьківських комітетів. Була створена ініціативна група, яка займалась вирішенням усіх організаційних питань з підготовки до установчих зборів батьківської ради.

 

Установчі збори

 

Очолив ініціативну групу Олександр Іванов, батько двох дітей школярів. До складу ініціативної групи увійшли 7 представників батьківської громадськості. Ініціативна група збирала та перевіряла на відповідність документи, які приходили від претендентів на участь у Батьківській раді.

«Ми провели шість засідань ініціативної групи, два з них – в онлайн-режимі, бо розпочався карантин, – згадує Олександр Іванов. – Установчі збори також довелось проводити дистанційно. Це було 8 квітня, у них взяли участь 48 претендентів». Олександр розповідає, що попередньо тренувались перед тим, як провести самі установчі збори. Голосувати за кожного учасника довелось в чаті.

 

Чому чекали рішення

 

Усі оформлені та підписані протоколи були передані до міської ради відразу після установчих зборів. Проте питання на розгляд та затвердження виконкомом виносили надто довго. Рішення було прийняте тільки 1 липня.

Чому так затягували, пояснила Світлана Чепелєва – ідейна засновниця Батьківської ради та радниця міського голови з питань її функціонування:

«Перед тим, як питання виноситься на голосування, треба попередньо письмово узгодити це всіма членами виконкому. Один з членів виконкому не хотів ставити свій підпис, затягуючи увесь процес. Нарешті 1 липня проект рішення «Про затвердження персонального складу Батьківської ради» винесли безпосередньо на засіданні виконкому «з голосу» і рішення було нарешті прийняте».

Цим рішенням затвердили персональний склад Батьківської ради у складі 43 учасників, хоча документи подавали на 48. Тепер треба провести збори Батьківської ради, де вибрати голову Батьківської ради.

 

Чим займеться Батьківська рада

 

До складу Батьківської ради увійшли представники різних професій: юристи, будівельники, готові допомагати міському управлінню освіти вирішувати актуальні питання.

Світлана Чепелева зазначає, що на першому засіданні Батьківської ради затвердять комісії, напрямки діяльності яких якраз покажуть, чим саме буде займатись Батьківська рада. Цей орган має бути ефективним, упевнена радниця міського голови. Світлана Чепелєева очолювала Громадську раду, тому розуміє, як треба оформлювати запити, щоб працювати на результат, а не отримувати відписки. Вона готова бути зв’язуючою ланкою між міським головою та Батьківською радою.

«Нова структура має запрацювати уже найближчим часом, надто довго чекали ми її створення, щоб ставити терміни та прив’язуватись до дати: до 1 вересня чи якоїсь іншої. Актуальних питань в сфері освіти стільки, що можна вже зараз починати активну діяльність», – прокоментувала Світлана Чепелєва.

Батьківська рада Краматорська розпочинає свою роботу - Фото №1

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Yevhen
2 місяці тому

Где можно увидеть фамилии этого секретного сообщества с краткой характеристикой на каждого представителя?