Баланс між свободою слова та журналістською етикою шукали у Краматорську

3020
коментарі відсутні

Баланс між свободою слова та журналістською етикою шукали у Краматорську

Журналісти у своїй практиці нерідко повстають перед дилемою – чи зробити свій матеріал сенсаційним будь якою ціною, чи завжди дотримуватись професійних стандартів. Але прийняти правильне рішення просто, якщо слідувати Кодексу журналістської етики. Наскільки Кодекс відповідає умовам сьогодення, з якими викликами стикаються журналісти на Донбасі, як дотримуватись стандартів в умовах виборів – такі питання обговорювались в неформальній обстановці в Антикризовому медіа-центрі.

В дискусії прийняли участь журналісти Донецької області, репортери загальнонаціональних ЗМІ, які працюють у корпунктах на Сході України, керівники проектів “Детектор медіа”, “Свобода медіа в Україні”, Національної суспільної телерадіокомпанії України. Захід відбувається за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Під час обговорювання було наведено декілька прикладів порушень журналістської етики деякими ЗМІ у регіоні. Але ж вони продовжують працювати, мають свою аудиторію та не збираються змінювати підходи до роботи.

“Порушення етичних норм, розповсюдження неправдивої інформації цілком неприпустимо. Тому важливо надавати розголосу кожному такому випадку. Найкращій засіб – спрямувати відповідний запит в Комісію з журналістської етики. У ньому повинно бути посилання на публікацію, яка потенційно містить порушення. Комісія, розглянувши запит, надасть своє роз’яснення або пораду”, – повідомила Тетяна Лебедєва, Голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, член Комісії з журналістської етики.

Баланс між свободою слова та журналістською етикою шукали у Краматорську - Фото №1

Як орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, Комісія з журналістської етики працює на засадах, що мають на увазі свободу медіа. Існує два шляхи, як змусити ЗМІ працювати за стандартами: законодавче врегулювання, або напрацювання принципів всередині журналістської спільноти. Україна обрала другий, демократичний шлях. Тому рішення Комісії носять рекомендуючий характер, але їх виконання повинно бути обов’язковим у професійному середовищі.

Щоб уникнути зловживань з боку так званих “журналістів”, які свідомо та постійно порушують етичні норми, доцільно було б ввести єдину прес-карту. Наразі проводиться розробка положення, пошук органу, що видаватимете карту, обговорюються вимоги до отримувачів.

“Поки що немає загального бачення вирішення цього питання таким чином, щоб не обмежувати нічиїх прав і не дискредитувати саму ідею. Але згодом ми прийдемо до того, щоб єдина прес-карта стала підтвердженням професійності журналіста в широкому розумінні цього слова”, – зазначила Світлана Остапа, заступниця шеф-редактора “Детектор медіа”.

Якщо ви зустрілися з непрофесійними діями журналістів, звертайтесь до Комісії з журналістської етики.

Баланс між свободою слова та журналістською етикою шукали у Краматорську - Фото №2

 

Баланс між свободою слова та журналістською етикою шукали у Краматорську - Фото №3


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика